Automaat problemen? F31

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
Daniels300
Berichten: 2
Lid geworden op: 27 okt 2024, 11:15

Automaat problemen? F31

Bericht door Daniels300 » 12 jun 2026, 12:48

Allen,

Ik ben in het bezit van een F31, 2.0D, 190Pk. 210.000km.
Sinds een aantal weken maakt de auto meer geluid. Initieel dacht ik aan de uitlaat of motor, maar sinds kort zit er ook een trilling die door de auto heen gaat bij ongeveer 40km/u bij het geven van gas. Als de auto warm is gedraaid is deze trilling pas aanwezig, evenals een hogere brom. In Comfort modus is dit het ergste, in sportstand minder.

Bij stationair in D/R is het geluid ook vervelender en steeds luider aan het worden. Wanneer in P/N veranderd het geluid aanzienlijk en wordt minder. Trekkracht en schakelen merk ik weinig verandering. Het is begonnen met een hogere brom bij stilstand in D, en een “electrische” fluittoon bij gas geven lage snelheid.

Ik vermoed dat het de automaat is. Wat is jullie inschatting? En wanneer dit duidelijk is, iemand een specialist die wordt aanbevolen?

Alvast Dank!

Groet Mark

Terug naar “BMW 3 Serie (F30 / F31 / F34) Techniek”