m3 import / klaar , verkopen ??

Show je BMW E46. Plaats hier je fotoshoots, projecten en updates.
Steven S
Berichten: 237
Lid geworden op: 31 aug 2008, 18:13
Locatie: GLD

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Steven S » 29 okt 2008, 10:43

Dat vraag ik me idd ook af, met schade toch minder waarde?

Gebruikersavatar
Dnl
Berichten: 11231
Lid geworden op: 15 aug 2007, 18:21
Locatie: Drenthe

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Dnl » 29 okt 2008, 11:17

Komt die dan niet als schade auto te staan?
Of maakt dat niks uit?

(Geen verstand van, neem het me niet kwalijk :p)

arjanvanessen
Berichten: 87
Lid geworden op: 13 jul 2008, 15:52

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door arjanvanessen » 29 okt 2008, 12:27

zonder voorbumper is scherpe delen en dat mag niet , op papier hangt er nou een goedkope immi csl voor die vervangen dient te worden door een orginele m3 incl carbondrager / mistlampen en een hoop klein spul , dus voorbumperschade is er nog genoeg op papier , had er bij wijze van ook een kadett voorbumper aan kunnen hangen

Arjan
ps , orginele voorbumper ligt nog in de US anders had ik die er voor geplakt

Gebruikersavatar
hanse46
Berichten: 974
Lid geworden op: 28 feb 2008, 19:12

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door hanse46 » 29 okt 2008, 13:59

Mooi project zeg!! Maar je hebt de auto niet gezien in real life voordat je hem kocht?

Heeft ie geen chassisschade trouwens? Als je de beschikking hebt over een richtbank, zou ik het voor zekerheid controleren denk ik.. Of je moet echt overtuigd zijn dat het allemaal nog goed staat..

Maar succes ermee! Schade project is zeker leuk/leerzaam om te doen!

arjanvanessen
Berichten: 87
Lid geworden op: 13 jul 2008, 15:52

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door arjanvanessen » 29 okt 2008, 18:54

hanse46 schreef:Mooi project zeg!! Maar je hebt de auto niet gezien in real life voordat je hem kocht?

Heeft ie geen chassisschade trouwens? Als je de beschikking hebt over een richtbank, zou ik het voor zekerheid controleren denk ik.. Of je moet echt overtuigd zijn dat het allemaal nog goed staat..

Maar succes ermee! Schade project is zeker leuk/leerzaam om te doen!
nee heb hem niet niet real life gezien , puur van de foto , auto gaat op de bank met mallen , hij heeft links minimaal iets op het balkje gehad , maar dat gaat 110% hersteld worden + hij word helemaal gespoten om geen kleur / structuur verschil te krijgen in de lak

Arjan

Pegasus

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Pegasus » 29 okt 2008, 19:17

330dM schreef:Heel mooi project en mooie uitvoering idd. Auto ziet er nog "eenvoudig repareerbaar" uit.
Hoe vínd je eigenlijk zo'n auto? Daar geweest? Locaal getipt? Internetsites? (en welke dan)?


mischien kan je hier wat mee???

http://www.latenhalen.com/autos-schade.html

vind zelf deze wel erg leuk
http://www.amobinc.com/full_inventory-d ... 26d77.html

arjanvanessen
Berichten: 87
Lid geworden op: 13 jul 2008, 15:52

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door arjanvanessen » 29 okt 2008, 19:40

vind zelf deze wel erg leuk
http://www.amobinc.com/full_inventory-d ... 26d77.html

tja , vind hem in vergelijk met de mijne die qwa schade denk in zelfde catogerie zit te duur , en deze heeft wqa kontschade zelfs nog iets meer , mijne komt hier vandaan , die regelde ook transport / papierwerk , verschepen koste 850,- us dollar , maar dat wisselt nog wel eens
http://www.alpinerebuildablecars.com/

Arjan

arjanvanessen
Berichten: 87
Lid geworden op: 13 jul 2008, 15:52

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door arjanvanessen » 15 nov 2008, 08:48

is er hier iemand die een schatting durft te doen wat er nog aan BPM op zit ? , stel dat de schade +/- op 12500 getaxeerd word en dagwaarde op +/- 32500 als ie gerepareerd is , heb me hier eigenlijk nog helemaal niet in verdiept , of iemand een linkje waar je getalletjes kunt invullen voor invoeren met bpm tegenbewijs regeling

Arjan


Gebruikersavatar
Siemi
Berichten: 1824
Lid geworden op: 21 aug 2007, 12:49
Locatie: Kleve

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Siemi » 15 nov 2008, 16:31

arjanvanessen schreef:vind zelf deze wel erg leuk
http://www.amobinc.com/full_inventory-d ... 26d77.html
Die heeft er niet veel plezier van gehad. Hij is op 12-06-08 schadevrij verkocht voor 19.400 USD.

Wat betreft de BPM, je kunt die op meerdere manieren bepalen. Je kunt de marktwaarde ongerepareerd nemen. De auto moet wel APK waaridg zijn, maar dat is een ruim begrip. Je kunt ook een schadetaxatie bewaren en die nadat hij gerepareerd is gebruiken om de schade (en dus de waardevermindering) aan te tonen.
Spoiler: Laat zien
Als je zoekt op rechtspraak.nl, dan staat er ergens een zaak van iemand die een auto met schade had gekocht en de schade door de verkoper was gerepareerd op kosten van de koper. De rechter oordeelde dat de schade inderdaad in mindering moest worden gebracht op de martkwaarde.
Maar een bedrag er aan hangen kan niemand zonder exacte schadegegevens te hebben.
BPM berekenen? Meer weten over invoeren? http://www.bpmberekenen.com.

frankbbp
Berichten: 3
Lid geworden op: 03 dec 2008, 21:51

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door frankbbp » 04 dec 2008, 09:17

Siemi schreef:Je kunt ook een schadetaxatie bewaren en die nadat hij gerepareerd is gebruiken om de schade (en dus de waardevermindering) aan te tonen.
Dat kan dus BESLIST niet! vergis je daar niet in! Achteraf kun je geen waardevermindering meer aantonen! Logisch ook natuurlijk; stel dat je een 2004 auto hebt en daarbij nog een schaderapport van 2006. Zou de douane dan écht de waarde bepalen met de huidige dagwaarde -/- de schade van 2006?? Geloof dat nu maar niet.
Reclame verwijderd. Voor commerciele reclame zoals hier stond, gaarne contact opnemen met DNL.

Moderatoropmerking Siemi

Gebruikersavatar
Siemi
Berichten: 1824
Lid geworden op: 21 aug 2007, 12:49
Locatie: Kleve

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Siemi » 04 dec 2008, 11:16

Als je even zoekt op http://www.rechtspraak.nl vind je een uitspraak van een rechter in een soortgelijke zaak. Dat was iemand die had in Duitsland een auto gekocht en de schade door de verkoper laten repareren. De schadetaxatie van het Duitse schadebedrijf bij verkoop werd door de douane niet geaccepteerd, maar de rechter oordeelde anders.
BPM berekenen? Meer weten over invoeren? http://www.bpmberekenen.com.

frankbbp
Berichten: 3
Lid geworden op: 03 dec 2008, 21:51

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door frankbbp » 04 dec 2008, 12:52

Beste Siemi, uw advies klopt ondanks uw verwijzing niet. De uitspraak is mij bekend maar deze duidt op de toepassing van een Duits schaderapport om de waardevemindering aan te tonen. Daarbij was onderdeel van de discussie dat dit niet zou kunnen omdat het schaderapport Duits was. De uitspraak wees uit dat een duits schaderapport best onderdeel kán uitmaken van een waardebepaling. Een waardebepaling is één en een schaderapport is twee. Bij een BPM waardebepaling van een schadeauto zijn deze 2 zaken (haast) onlosmakelijk met elkaar verbonden. Een waardebepaling van een schadeauto zónder schaderapport in het taxatierapport kàn in de praktijk ook acceptabel blijken. De combinatie geeft echter de beste kans op het gewenste resultaat en de minste kans op discussie. Gelooft u mij maar dat er geen douanebeambte is die dit màg accepteren van zijn "helpdesk". Uw suggestie zou uiteindelijk wellicht kunnen werken maar dan moet je wel naar de rechtbank willen. Uitgangspunt voor BPM aangifte tegen Werkelijke Waarde (zoals dat heet) bij een schadeauto is een taxatierapport "van een onafhankelijk en erkend deskundig taxateur (...)". Bij een schadevrije auto kan de Koerslijst een goedkoper middel zijn. Voor USA import is de koerslijst te verwerpen omdat USA import in de praktijk een lagere waarde heeft dan onze koerslijsten vermelden. Een oprechte en eerlijke taxateur zal daar altijd eerlijk over adviseren.
Bij veel jurisprudentie die op rechtspraak.nl over dit onderwerp te vernemen is, ben ik zelf als waardedeskundige betrokken geweest. Ik ben derhalve goed op de hoogte met de mogelijkheden maar vooral ook met de onmogelijkheden. Daarbij ben ik ook BMW rijder/liefhebber. Voor uw leden / geinteresseerden kan het wellicht daarom handig zijn als ze mij kunnen vinden. Elders zag ik al een verwijzing naar ons (door iemand anders / klant van ons op uw forum.

arjanvanessen
Berichten: 87
Lid geworden op: 13 jul 2008, 15:52

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door arjanvanessen » 04 dec 2008, 20:06

frankbbp schreef:Beste Siemi, uw advies klopt ondanks uw verwijzing niet. De uitspraak is mij bekend maar deze duidt op de toepassing van een Duits schaderapport om de waardevemindering aan te tonen. Daarbij was onderdeel van de discussie dat dit niet zou kunnen omdat het schaderapport Duits was. De uitspraak wees uit dat een duits schaderapport best onderdeel kán uitmaken van een waardebepaling. Een waardebepaling is één en een schaderapport is twee. Bij een BPM waardebepaling van een schadeauto zijn deze 2 zaken (haast) onlosmakelijk met elkaar verbonden. Een waardebepaling van een schadeauto zónder schaderapport in het taxatierapport kàn in de praktijk ook acceptabel blijken. De combinatie geeft echter de beste kans op het gewenste resultaat en de minste kans op discussie. Gelooft u mij maar dat er geen douanebeambte is die dit màg accepteren van zijn "helpdesk". Uw suggestie zou uiteindelijk wellicht kunnen werken maar dan moet je wel naar de rechtbank willen. Uitgangspunt voor BPM aangifte tegen Werkelijke Waarde (zoals dat heet) bij een schadeauto is een taxatierapport "van een onafhankelijk en erkend deskundig taxateur (...)". Bij een schadevrije auto kan de Koerslijst een goedkoper middel zijn. Voor USA import is de koerslijst te verwerpen omdat USA import in de praktijk een lagere waarde heeft dan onze koerslijsten vermelden. Een oprechte en eerlijke taxateur zal daar altijd eerlijk over adviseren.
Bij veel jurisprudentie die op rechtspraak.nl over dit onderwerp te vernemen is, ben ik zelf als waardedeskundige betrokken geweest. Ik ben derhalve goed op de hoogte met de mogelijkheden maar vooral ook met de onmogelijkheden. Daarbij ben ik ook BMW rijder/liefhebber. Voor uw leden / geinteresseerden kan het wellicht daarom handig zijn als ze mij kunnen vinden. Elders zag ik al een verwijzing naar ons (door iemand anders / klant van ons op uw forum.
hoe kom ik in contact met julie ? , ben nog wel zoekende naar een expert voor waarde bepaling / schade taxatie , of dat u mij een mailtje doet hoe met u in contact te komen mag ook ,

Arjan

ps , heb ondertussen contact gehad en ben netjes te woord gestaan

Gebruikersavatar
Robbel
Berichten: 3069
Lid geworden op: 27 okt 2008, 17:53
Locatie: Brabant

Re: m3 import / schade reparatie

Bericht door Robbel » 08 dec 2008, 01:47

Mooi project :duim: zijn er ondertussen geen nieuwe foto's??
_______________________________Showroom________________________________
Afbeelding
Dit onderschrift is mede mogelijk gemaakt door DV

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Showroom”