Pagina 1 van 4

Xenon.

Geplaatst: 01 sep 2010, 20:27
door Jeroendg
Laatste dagen valt tijden het rijden ( meestel bij bultjes , bochten of veel gas en hard remmen ) mijn linker koplamp uit of flikkert even , als deze uitvalt en ik zet mijn lichten opnieuw aan is het probleem weer weg.

Nu komt dit ook steeds vaker voor bij mijn rechter koplamp , ( scherpe bochten )
zelfs denk ik dat of het lampje zelf niet goed is of mijn ballast , maar heb ook ergens gezien over de starter.
heeft iemand hier ervaring mee?

Gr.

Re: Xenon.

Geplaatst: 01 sep 2010, 20:37
door Fabian79
klinkt als een lampje.

simpel te testen door ze even te wisselen :!

Re: Xenon.

Geplaatst: 01 sep 2010, 20:41
door Jeroendg
nog niet aan gedacht zat het is gaan proberen , thanks

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 13:04
door tan_n86
Dit probleem had ik met mijn vorige auto ook (Golf 4 gti) had em flink verlaagd dus het was echt een stuiterbak. Ben toen de ballasten gaan doormeten en idd de balasten waren kapot, waar de dealer zei dat dit bijna onmogelijk was (|

Dus check ook even je balasten!Lampje is in dit geval onwaarschijnlijk omdat ze bij het niet hobbelen gewoon branden.

Gr Tan

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 13:11
door Jeroendg
ballast lijkt me niet is overigens wel een mogelijkheid.
Valt me op dat het blok zeer schoon is en dus bij de dealer waarschijnlijk met hogedrukspuit schoongemaakt.
Mischien dat er vocht inzit maar ook dit lijkt mij zeer onwaarschijnlijk omdat bij lampen opnieuw aanzetten hij weer gewoon functioneerd.

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 13:28
door tan_n86
Dag Jeroen,

Wat jij nu zegt zei de dealer ook tegen mij (mwaah ballast lijkt me niet hoor) dus ik zei tegen hem meet nou maar gewoon door. En ja hoor 1 ballast kapot. linker lamp flikkerde soms en ging dan uit..bij het opnieuw aanzetten deed die het wel weer.

Dus soms is de onwaarschijlijke oplossing de oplossing. En aan de lampen kan het ook wel liggen, maar dit is in dit geval onwaarschijnlijk. Aangezien xenon alleen uit lampen en ballast bestaat (bij mij dan) is de oorzaak duidelijk:P Meten=Weten!!

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 13:33
door Jeroendg
ja dacht ik al , heb hier zo geen meter liggen etc ligt allemaal in de werkplaats in belgie.
Rijd er vd week even heen en zal het is gaan uitpluizen.

Iemand enig idee waar de ballast verstopt zit? ik ken alleen die pilot setjes en dit is standaard dus..

En wat kost zn grapje?

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 14:05
door tan_n86
Oei weet niet waar dit zit maar je kan vanuit het lampje de kabels volgen kom je vanzelf bij de ballast terecht. En de ballast van mijn golf koste toen 2 jaar terug 35 euro. Maar als je origineel BMW hebt zal het wat duurder zijn. Bel even naar de dealer:P
Ben ook wel benieuwd hoeveel dat kost!

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 16:12
door Dominic-Breda
had precies hetzelfde, waren de lampjes bij mij.
Well done xenon vertelde mij dat als de lamp een paarse gloed geeft dij hij ver versleten is (heb het over OEM lampen)

Re: Xenon.

Geplaatst: 02 sep 2010, 18:40
door Jeroendg
ballast kost ergens rond de 260 euro.
Morgen even doormeten op de werkplaats en dan verder kijken.

Thanks voor de reacties iig.

Re: Xenon.

Geplaatst: 03 sep 2010, 12:36
door largeproject
Kan ook de starter zijn,deze zit in de lamp zelf verwerkt.

Re: Xenon.

Geplaatst: 03 sep 2010, 15:08
door tan_n86
Dag,

Mijn maat heeft exact hetzelfde probleem waren bij hem idd wel de lampen..maar ja je zal er snel genoeg achter komen als je het gaat doormeten:) succes!

Re: Xenon.

Geplaatst: 05 sep 2010, 16:01
door Jeroendg
alles doorgemeten lijkt geen problemen te hebben.
Kon altijd nog mogelijk zijn als hij gaat schuren onder het rijden tegen bv chassis.

Lampjes verwisseld met elkaar en dalijk even kijken als ik weg moet of daar de fout echt in zit.

Re: Xenon.

Geplaatst: 05 sep 2010, 19:21
door Jeroendg
en we hebben een winnaaar , het lampje (| wat kost zn oem lamp?

Re: Xenon.

Geplaatst: 06 sep 2010, 21:29
door B46
Je kunt ze het beste tegelijk vervangen, dus links en rechts samen.
Die Philips lampjes zijn zo duur niet, ik dacht 35 euro.