Pagina 1 van 1

Even voorstellen: Donker rode 320d , brandstofpomp kapot?

Geplaatst: 09 sep 2010, 22:09
door maartenmoerman
Hi,

Ik ben Maarten Moerman, normaal rijd ik audi's, maar ik heb me laten overtuigen om bmw te gaan rijden (broer is verkoper bij een dealer), en ik heb de oude 320d van mijn vader (waar mijn broer ook nog enkele maanden in heeft gereden) overgenomen.

Reden is ook wel dat ik diesel nodig had, ivm de kilometers die ik maak. Een A4 had ik geen zin in, niet mijn auto, en een A3 is me te klein (kom met m'n knie tegen de middenconsole aan enzo). Hiervoor heb ik een Audi A8 gehad, en heb op dit moment nog een aantal audi 90's (de oude vierkante modellen). Maar nu dus een 320d erbij om de dagelijkse kilometers in te maken.

Het is een keurige donker rode 320d uit 1998, keurig dealer onderhouden, mijn vader heeft hem indertijd van eerste eigenaar overgenomen, alle boekjes en servicebeurten ingevuld, en de huidige kilometer stand is 317.000km, en groeiende!

Aan de auto is amper te zien dat hij zoveel kilometers gemaakt, heeft, zeer weinig steenslag, en aan de carosserie is nog nooit gespoten, erg fijn om een auto in een egale kleur te hebben!

Heb de auto nu een paar dagen, en de eerste tank/dagteller heb ik al meer dan 1000km op gereden (was voor iets minder dan de helft gevuld toen ik er in ben gaan rijden) dus met de zuinigheid zit het best snor denk ik.

Aantal dingen die ik nog wel wil gaan doen:
- cruisecontrol inbouwen, zoals ik hier op het forum zo her en der lees, is het een kwestie van een MFL stuur halen (zo rond de 150 euro op Marktplaats zag ik), en een kabelboompje van tussen de 20-30 euro bij de dealer ophalen, en dan een uurtje schroeven.
- iPod/iPhone aansluiting, usb/aux zou eventueel ook mogen, ik zat te kijken naar die dension, en zoals het er naar uitziet past die op de huidige business CD-speler die er nu inzit. Klopt het dat de DIY (heb het forum al even door zitten bladeren) AUX-ingang niet werkt op een PFL/98'er ?

Ik zal van de week eens een paar foto's maken en posten.

Maarten

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 10 sep 2010, 07:46
door Opt1mus
Welkom hier Maarten, met 318K ben je gelijk 1 van de koplopers qua Km's hier volgens mij. Hoeveel rij je per jaar nu?
:! Check ook even de wel en wee topics in het Techniek deel van het forum, 1000 km op een tank kan wel beter :>

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 10 sep 2010, 08:30
door maartenmoerman
Dank je, ik rijd zo'n 50k/jaar , misschien wel iets meer, met benzine werd het toch stiekem een beetje prijzig :)

Die 1011km op 1 tank, is gemixte rijstijl, van mij en m'n broer, de eerste 600 van m'n broer, en toen was de tank al over de helft leeg, en de rest van mij, ben gaan tanken toen het lampje ging branden. Weet niet hoever je dan nog door kan rijden.

Ik zag inderdaad allemaal dingen als pressure converters, en EGR's schoonmaken/afsluiten, ik zal me daar eens op verder gaan inlezen :)

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 10 sep 2010, 08:41
door Opt1mus
Als mijn lampje aangaat kan ik nog zeker 150Km rijden :)

Grootste tankbeurt qua liters is voor mij 64liter geweest.

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 10 sep 2010, 20:13
door maartenmoerman
Hoeveel kilometer rijd jij op een tank dan?

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 10 sep 2010, 20:41
door Opt1mus
Varieert van 1000 - 1200+ , :! klik m'n verbruiksmeter voor alle details

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 11 sep 2010, 16:40
door maartenmoerman
Mja, maar dan mag je vast geen 120 meer rijden wil je 1100-1200 kilometer op een tank rijden.... of wel?


foto's (met iphone, dus niet enorme kwaliteit)
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 11 sep 2010, 17:01
door Rene08
Hmm, bijzondere kleur, ik denk dat ik het mooi vind :amen:

Welkom btw.

Grt, René

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 11 sep 2010, 17:12
door Opt1mus
Rene08 schreef: ik denk dat ik het mooi vind :amen:
ik weet het zeker, mijn vader hed er nl. ook 1 in die kleur. Mijn kilometers gaan idd tussen 80 en 100 km/uur in de spits.....

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 13 sep 2010, 15:53
door maartenmoerman
Aha, mijnes toch wel richting de 120 regelmatig, Maarrr..... als ik het nu zo bekijk, de huidige stand, en het brandstof niveau, dan moet >1100km toch wel mogelijk zijn. Ik ben erg benieuwd!

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 13 sep 2010, 16:17
door Opt1mus
:! Leuk topic daarover.

Re: Even voorstellen: Maarten met een donker rode 320d

Geplaatst: 13 sep 2010, 16:43
door maartenmoerman
DIe had ik gezien ja, de laatste tank was dus 1:17, dat is al zuiniger dan het gemiddelde denk ik?

Cruisecontrol is mijn volgende aanpassing, ik denk daar ook wel zuiniger van te gaan rijden (heb nog al eens de neiging om m'n benen te strekken :) )