Pagina 1 van 1

Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 08 jan 2011, 10:38
door BMW Nieuws
Afbeelding
Tom Coronel komt ook in 2011 in actie in het FIA World Touring Car Championship. De 38-jarige Eemnessenaar heeft een overeenkomst getekend met het Italiaanse ROAL Motorsport, dat hem een BMW 320 TC ter beschikking stelt.

Dat betekent dat Coronel na zes seizoenen afscheid neemt van Seat en voor het eerst in zijn WTCC-carrière niet in een bolide van de Spaanse fabrikant zal rijden.
"Ik ga uitkomen voor het team van meervoudig racekampioen Roberto Ravaglia", zegt Coronel tegenover NUsport. "Die willen na een jaar afwezigheid terug in het WTCC. Onder meer Alex Zanardi heeft voor ze gereden."

Loterij
Coronel is zeer te spreken over zijn nieuwe team. "Ik heb het gevoel dat ik de loterij heb gewonnen. ROAL is een diep nest van mensen die allemaal zelf geracet hebben. Dit was het zitje waar ik al vijf jaar op aan het azen ben geweest."
ROAL zet komend seizoen één auto in. "En ze pakken het direct goed aan. Ik ga voor aanvang van het seizoen al flink testen. Ze willen me graag in de auto. Dat maakte Roberto me heel snel duidelijk."

Onvermijdelijk
Coronel ziet zijn afscheid van Seat als iets onvermijdelijks. "Ze zijn supergoed voor mij geweest, maar ik kon deze kans gewoon niet laten schieten. Mijn oude teambaas vertelde me dat ze de eerste races met een oude motor gaan rijden. Dan ben je gewoon veldvulling."
Het WTCC rijdt komend seizoen, evenals het WK Rally, met 1,6-liter turbomotoren. "De auto staat nu in de spuiterij, daarna gaat hij naar BMW. Daar lepelen ze er een gloednieuwe motor in en dan gaan we testen. Helemaal goed", besluit Coronel.

Bron: Nu.nl

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 08 jan 2011, 10:49
door bjornc
Mooi werk!
Goede coureur, in hopelijk een goede auto!

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 08 jan 2011, 11:06
door Touw2k10
Wow gaaf, die BMW's reden bijna altijd al voor hem in zijn Seat tijd. Ben benieuwd of dit een nieuw perspectief zal gaan bieden.

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 08 jan 2011, 22:39
door Anoniem
nu nog waarmaken :)

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 09 jan 2011, 08:50
door DJLeonardo
ligt dat nou aan mij of is het een sedan met een coupe neus?

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 09 jan 2011, 12:28
door Griffendahl
Volgens mij niet:
Afbeelding

Maar niemand zich wat afgevraagd over een 3 serie met een 1.6 turbo ;) ?? 't Is gewoon een BMW met een Mini blok, ze gaan hetzelfde blok gebruiken als Mini in het WRC...

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 09 jan 2011, 23:06
door DJLeonardo
Nee van de voorkant niet idd. Het leek ff van de zijkant. Wel een mooi ding verder. Ik begin (eindelijk) de lijnen van de e90 te waarderen.

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 14 jan 2011, 12:21
door AlpinaDrachten
Ben beniewd hoeveel power daar uit zal komen.

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 17 feb 2011, 17:04
door prikkie


filmpje....!
filmpje ingesloten :!

Moderatoropmerking Mac

Re: Coronel in WTCC verder met BMW

Geplaatst: 19 feb 2011, 14:17
door prikkie
Ze hadden wat mij betreft de muziek in het filmpje wel uit mogen laten tijdens de testritten...

Deze auto maakt zijn eigen muziek.
:driving: