Pagina 1 van 1

melding lekke band op scherm

Geplaatst: 12 feb 2011, 23:08
door bergenaar
hallo allemaal

mijn naam is yucel en ik rij sindskort een e90 sedan.
mijn vraag is dat ik vaak een melding krijg van lekke band terwijl dat niet is,hoe krijg ik dit weg?
er zitten nu 19inch velgen onder,heeft het hier meetemaken misschien??

graag hoor ik reacties van jullie hierover..

alvast bedankt

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 13 feb 2011, 11:25
door bjornc
Is je bandenspanning wel in orde dan?
En als ik het me niet vergis, is dit een draadloos systeem.
Misschien zit de sensor in de velg te ver van de ontvanger af.

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 13 feb 2011, 21:29
door thamoosio
Loopt je spanning wel terug? Of blijft dat gewoon hetzelfde.. dat is wel even goede info.

Wat een bandenspanningsensor doet (volgens mij ook bij de E90, maar ik baseer mijn kennis even op die van het VAG concern) is de signalen van de ABS sensor bekijken, en analyseren of er drukverschil plaatsvind.

Het zou dus in je band kunnen zitten dat er een verschil optreed in je rolomtrek (door lagere bandenspanning, maar ook door een "defecte" band zoals een breuk), of een defecte sensor.

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 15 mar 2011, 23:38
door Leen
Wsat ook een optie zou kunnen zijn: Als je eerst originele velgen eronder hebt gehad en vervolgens heb je de 19 inch eronder gezet dan moet je je bandenspanning even opnieuw meten via je idrive scherm. Ik had dit namelijk ook toen mijn originele velgen er net voor de winter terug onder had gezet. Ik kreeg toen ook die melding. Ik heb toen alle 4 de banden even op de goede bandenspanning gezet en vervolgens via mijn idrive systeem opnieuw de meting gedaan. Het probleem was toen weg. In je instructie boekje kun je vinden hoe je dit moet doen. Ik ga er even vanuit dat je een idrive systeem hebt. Tevens is het zo, zover ik weet, dat je geen sensor in je velg hebt maar dit systeem meet de rol omtrek die een wiel aflegt en als dit bij bijvoorbeeld 1 wiel anders is als bij de andere 3 zal het systeem aangeven dat je een lekke band hebt. Dit is wat ik weet mocht iemand anders nog een aanvulling op hebben dan hoor ik dit graag.

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 16 mar 2011, 16:44
door bergenaar
hoi,

bedankt voor je reactie.
bij de dealer hebben ze mij geholpen hoe ik die melding weg kan krijgen via het idrive knop in het menu onder pdc

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 23 mar 2011, 19:17
door Leen
Mooi dat het gelukt is :duim: en veel veilige kilometers maar weer. :driving:

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 03 apr 2011, 21:42
door Verheeske
het is inderdaad gebruikelijk dat bij het wisselen van wielen de bandespanningscontrole even gereset moet worden.

bij Idrive kan dat gewoon via dat menu. Heb je die niet dan moet je het via de BC in de tellerklok doen.

Re: melding lekke band op scherm

Geplaatst: 05 apr 2011, 21:20
door ramonE90
bij bmw word de bandenspannig gecontroleerd dmv omwentelingen van het wiel, als er een wiel een lekke band heeft zal deze een andere snelheid hebben dan de andere 3.

bij b.v mazda zitten de sonsoren wel in elk wiel