Pagina 1 van 4

hoe snel is de accu leeg (sluipverbruiker) opgelost

Geplaatst: 21 mar 2011, 20:18
door peet330d
Ik heb een aantal weken geleden een nieuwe accu laten plaatsen maar merk dat hij erg snel leeg raakt.
als de auto een dag op de oprit staat en je bij wijze van spreken de auto poetst waarbij de deuren open staan en de ramen open en dicht zijn geweest wil de auto al bijna niet meer starten, de accu wordt wel opgeladen want met de multimeter meet ik tijdens lopen 14,4 volt en na het rijden als de motor uit is 12,8 volt.
wat kan de oorzaak zijn, ben het strontzat elke paar weken de auto achter de lader te zetten. :(

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 20:32
door peet330d
weet niet wat je voor uitvoering hebt en of het veel uitmaakt maar ik heb een 330d, en die heeft met starten aardig wat nodig.
maar we zijn gisteren nog een half uurtje weg geweest en zaterdag een kleine 2 uur weggeweest, dan moet normaal toch de accu vol zijn(en blijven)?
maar hoe kan ik het meten want als ik de plusklem van de accu trek ben ik toch alles van de boordcomputer kwijt, en wat voor lekstroom mag ik hebben?

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 20:44
door dw70
nu heb ik hier al vaker troubles gelezen over de electrische voorverwarming bij de dieselaars onder jullie ;) .

Haal van deze de zekering los (en eruit laten) en wacht het dan nog een paar dagen af en kijk of je verschil merkt. Dan moet er verbetering zijn. Ik weet niet welke zekering dat moet zijn omdat ikzelf een "benzin fahrzeug"heb. Staat toch wel aan de binnenkant van de deksel. :!

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 21:03
door peet330d
klopt dit heb ik eerder gehoord, ga ook eens een test doen voor het stroomverbruik, mag dacht ik 0,08 Ampere zijn.
heb inmiddels wel heel veel dezelfde accuproblemen gevonden bij verschillende leden, lijkt wel een bmw kwaal.
had bij mijn achterruit van de touring al de zekering verwijderd zodat die het niet kan zijn.

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 22:08
door peet330d
ik kan het zo niet zien, de stikker zit aan de andere kant van de accu, het is wel een enorm grote accu, zal morgen eens kijken.
las ook iets over bluetooth problemen, kan het originele bmw bluetooth ook invloed hebben op het accu verbruik na dat het contact er af is? het lampje van de parkeerstand blijft ook branden, weet nog niet hoelang, maar houd het even bij of het nog uitgaat.

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 22:46
door 320driver
Zou kunnen maar ik zou hem bij de dealer of specialist even laten checken op lekstroom als ik jou was, dat hebben ze zo gedaan :!

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 21 mar 2011, 22:54
door peet330d
punt is dat er nog 4 mnd garantie op zit, maar daar moet ik wel 150km voor rijden, dus probeer het eerst zo uit te zoeken.
lampje van de parkeerstand gaat trouwens wel uit na een tijdje, waarschijnlijk als de boordcomputer ook tot rust komt.

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 16:46
door peet330d
de accu die ze er in hebben geplaatst is een yuasa calcium accu 12v 95ah en 450a startcapaciteit.
ben nu naar de lekstroom aan het kijken, als je de deur op slot doet en de dvd navigatie nog loopt dan is de stroom ongeveer 2 ampere, daaran gaat de dvd in rust en is er nog een stroomverbruik van 0,6 amp na 5 min, na 15 min gaat het parkeerstandlampje uit en blijft het verbruik steken op 0,56 amp, dus te veel. :(

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 17:18
door Henry320d
Je hebt niet toevallig een Dension Gateway 100 Ipod interface??? Daar had ik destijds een probleem mee, ook continu een lege accu......

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 18:01
door peet330d
ik heb wel een dension ice plus, maar de ipod zit er niet achter.
en het viel me op dat de 50 amp zekering van de diesel voor verwarming er niet in zit?

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 18:44
door dw70
Heb je die stukjes hierover gelezen?
Het kan geen toeval zijn dat de dension nu geen troubles zou veroorzaken. Ook mensen die de ipod niet erin hadden, trok hij de batt leeg. Dit onding afkoppelen dan maar en dan na 15 minuten je lekstroom weer checken.

Je hebt wel voorverwarming?
Je hebt de auto nieuw of 2e hands? Misschien is er een defect aan je voorverwarming en heeft de vorige eigenaar de zekering getrokken uit voorzorg.

Wel jammer dat je voorverwarming niet werkt. Het koelwater is sneller op temperatuur en je hebt veel sneller een warme motor. (en veel sneller warme voeten aan de binnenkant).

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 18:52
door peet330d
dit weekend ga ik de dension verwijderen om te zien of het probleem dan weg is.
Die zekering is die ook van de voorverwarming van de koelvloeistof, bij de zekering staat diesel voorverwarming, heb nog wel 4 maand garantie, dus ga een nieuwe zekering kopen en kijken of hij dan wel werkt, zo niet terug naar de garage.
volgens mij zit er toch in elke 3 l diesel een voorverwarming, zowel voor de brandstof als het koelwater?
en is dat dan dezelfde zekering?

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 19:21
door dw70
Peet: hier stond dat. Kun je zien of jij het hebt of niet. Er staat een foto in.

http://www.bmwportal.nl/e46-algemeen-f3 ... 16999.html

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 22 mar 2011, 19:39
door peet330d
ja ik heb zo'n blok er ook inzitten, maar of die achter die zekering zit die er nu uit is weet ik niet, de andere 50amp zekering heb ik er wel uitgehad, die was van het ventilatiesysteem(binnen).
ik heb alleen zekering 37 er in zitten die heet electro lufter 50 amp
zekering 36 zit er niet in die is van de kraftstof heitzung 50 amp
zekering 35 zit er ook niet in die is van een cabriolet 50amp, maar die heb ik niet. ;)
dus een zekering voor de koelvloeistof verwarming kan ik niet vinden of het moet de electro lufter zijn, what the heck is that?
gevonden, het is de fan van de radiator.

Re: hoe snel is de accu leeg

Geplaatst: 24 mar 2011, 18:49
door peet330d
heb vandaag achter de radio de dension kabel en het apparaatje weggehaald dus die kunnen het niet meer doen, hij was wel erg warm dus er zit een stroomverbruiker op.
maar goed daarna weer de accu losgekoppeld en opnieuw gemeten, maar na een half uur staat er nog steeds een stroom van 0,56amp op, ik baal flink, wat nu.
update, heb alle zekeringen er uit gehad, maar het blijft triest, nog steeds een verbruiker van 0,6 ampère.
heb ook nog de blue tooth instalatie van bmw ontkoppeld maar die doet het ook niet, wie heeft nog een idee.