Pagina 1 van 1

Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 27 jul 2015, 11:29
door Brian
Goedemiddag!

Even een korte vraag,

Mijn olie lampje springt na het starten van mijn auto aan en gaat na 5-10 seconden weer uit. Dit is alleen na het starten van de motor. Ik heb gehoord dat dit de sensor kan zijn die op is? Klopt dit en/of kan iemand dit bevestigen?

Met vriendelijke groet,
Brian

Re: Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 01 aug 2015, 05:35
door sjonsjingels
ik heb dit ook.

ik kreeg te horen dat er dan een storing in de sleepring zit of achter de teller unit.

weet iemand of dit het geval kan zijn?

Mvg,

John

Re: Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 01 aug 2015, 09:01
door matheeuwissen
De sensor is waarschijnlijk kapot. Kost 2e hands rond de 15 euro. Gewoon vervangen bij de volgende oliewissel en je lampje is weg ;)

Re: Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 02 aug 2015, 06:49
door Vigilante
Brand het olielampje rood of geel? Toen mijn sensor stuk was bleef het olielampje geel branden tot een minuut na het uitzetten van de motor. De eerste nieuwe sensor van 15 euro van Ebay was geen succes, na wat research op E46fanatics.com kwam ik er achter dat alleen de OEM sensor van Hella [12617508003; Hella 6PR 007 868-031] de enige juiste sensor is die geen kuren geeft, bijna alle andere sensoren geven te snel een signaal van 'laag olieniveau' (geel).

PS: als het lampje rood brand is er een probleem met de oliedruk.

Re: Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 02 aug 2015, 08:37
door manzana
Een extra bijkomend probleem met goedkopere sensoren is een slechte pakking die na verloop van tijd kan gaan lekken. Uitkijken dus :)

Re: Olie lampje blijft even branden

Geplaatst: 02 aug 2015, 14:36
door Brian
Thanks voor de tips!! Ga ik er binnenkort even een nieuwe sensor opzetten. Het is een geel lampje en alleen na het starten deed dit ''probleem'' zich voor.