Pagina 1 van 1

Airbag lampje passagiers stoel aan, INPA Software

Geplaatst: 27 jul 2015, 16:50
door PorschefanRoel
Hallo allemaal,

Een jaar geleden ging mijn airbag lampje branden, dit als gevolg van een defecte airbag sensor mat in de passagiers stoel. Deze heb ik destijds laten maken. Nu, een jaar later heeft hetzelfde probleem zich voort gedaan. Ik had geen zin nog eens zoveel geld uit te geven, met de kans dat dit nog een keer gaat voorkomen. Ik heb er daarom voor gekozen een Airbag emulator aan te schaffen via Ebay en heb daarbij ook een OBD kabel met INPA, NCS Expert en al die software erbij aangeschaft.

Voordat ik de nieuwe emulator aansluit wil ik eerst kunnen checken via INPA wat de sensor aangeeft (Occupied, not Occupied) en daarna wat de emulator aangeeft. Ik wil er namelijk zeker van zijn dat de emulator aangeeft dat de stoel bezet is en de airbag dus afgaat.

Hiervoor kan in de INPA software het volgende scherm geopend worden heb ik in verschillende fora gezien:
Afbeelding

Nu is mijn vraag, hoe kom ik bij het desbetreffende scherm?

Momenteel zie ik onder OLD BMW MODELS (Shift + F6) -> E46 -> Body -> Airbag niet deze optie

Hopelijk kan iemand mij hiermee helpen.
Ik heb btw INPA V5.0.6 (MRS4 Version 1.42?)

Groet,
Roel

Re: Airbag lampje passagiers stoel aan, INPA Software

Geplaatst: 28 jul 2015, 17:05
door PorschefanRoel
Update:

Mogelijk heb ik het juiste scherm gevonden, dit ziet er iets anders uit als in mijn eerste post, waarschijnlijk omdat ik MRS versie 4 heb. Helaas krijg ik bij het uilezen een foutmelding (EDIABAS Error #134)
Afbeelding

Om dit scherm te berijken heb ik de volgende stappen gedaan nadat ik in het airbag scherm was gekomen:
Status (F5) -> Select (F8) -> SBE -> OK

Re: Airbag lampje passagiers stoel aan, INPA Software

Geplaatst: 01 aug 2015, 05:32
door sjonsjingels
wat voor E46 heb je.

ik heb een 318i uit 2000. via me obd2 kan ik hem niet volledig uitlezen. kreeg toen ook steeds error's . ik moet hem bij de grote rond stekker onder de motorkap uitlezen.

mvg,

John

Re: Airbag lampje passagiers stoel aan, INPA Software

Geplaatst: 07 aug 2015, 10:25
door PorschefanRoel
Ik heb een e46 uit 2004, de gefacelifte versie, 318i.
Ondertussen heb ik ontdekt dat ondanks de foutmeldingen de waardes wel gewoon geupdate werden. En ik de data dus uit kon lezen. Wanneer ik de stekker lostrok ging het bolletje bij SBE Pass van "occupied Person" naar "Error". Dit gebeurde wel alleen als ik de error berichten weg bleef klikken.

Maar er zit dus verschil in het uitlezen via de ronde stekker en de OBD Stekker?
Als ik de ronde stekker wil uitlezen heb ik dus waarschijnlijk een koppelstuk nodig naar mijn OBD stekker die naar de laptop gaat?

Re: Airbag lampje passagiers stoel aan, INPA Software

Geplaatst: 07 aug 2015, 21:48
door marcel-k
De e46 van 1998 en en (begin) 1999 moet je uitlezen met de ronde aansluiting onder de motorkap (ADS). OBD2 zit wel onder het stuur maar je kunt er vrij weinig mee. Later heb je alleen de OBD2 nog.