Pagina 1 van 1

Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 03 aug 2015, 15:32
door HarkoB
Mede forummers,

Heb op het forum gezocht maar kan niet echt een topic vinden waarnaar ik op zoek ben.
Is het mogelijk om op mijn E60 met CIC (navigatie professional met HD) LCI een achteruitrijcamera te installeren? In het handvat van de kofferbak, of de kentekenverlichting?

Iemand ervaring hiermee? Is de installatie ingewikkeld? Moet er gecodeerd worden? Als er iemand is die dit voor me zou kunnen doen hou ik me aanbevolen.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 03 aug 2015, 16:32
door tom_il
Op een CIC zou dit niet zo moeilijk moeten zijn daar deze al een videoingang heeft.
Ik meen dat het probleem is om hem automatisch op videostand te krijgen als je de achteruit inschakeld, meen dat dit niet gaat.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 05 aug 2015, 21:21
door Source
Gewoon een retrofit setje aanschaffen (en dat kost geld) bij een 3rd party, inbouwen, coderen en klaar.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 05 aug 2015, 22:33
door ruudje2015
Verbinden met achteruitrijlicht moet de camera toch automatisch aan kunnen sturen?

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 06 aug 2015, 05:46
door tom_il
Maar hoe gaat de CIC automatisch op video ?
Normaal komt het PDC scherm op.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 07 aug 2015, 12:04
door avdakker
http://www.aliexpress.com/item/New-Orig ... 91235.html

Volgens mij moet dit ook werken. Aansluiten lijkt me vrij eenvoudi maar dat zou ik al doende moeten controlleren.
De emulator heeft 7 aansluitingen te weten:
Blauw = massa video kabel, aansluiten op de zwarte kabel van de meegeleverde video kabel
Geel = voeding video kabel, aansluiten op de witte kabel van de meegeleverde video kabel
Groen = CAN L (pin 9 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
Bruin = CAN H (pin 11 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
rood = Voeding emulator (pin 15 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
zwart = massa emulator (pin 12 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
wit = Ook een voeding van de camera, deze sluit je aan op de voeding van de camera.

Na aansluiten en de camera aanleggen moet je nog het e.e.a. programmeren.
To configure: Add "3AG code CIC and PDC" , Then modify the following items:
MACRO_L6_PARKMENU aktiv
MACRO_PDC aktiv
MACRO_PDC_TOPVIEW aktiv
TVC_WIDTH_0C wert_02

Hier kan wellicht Ryan een antwoord op geven aangezien ik weinig van coderen weet. Ben meer een hardware man :duimen:

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 09 aug 2015, 12:23
door Source
Het is vrij makkelijk zoals het hierboven beschreven. Dus eerst volgens vo coderen en daarna de 4 items handmatig wijzigen.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 09 aug 2015, 18:08
door avdakker
Vandaag de inbouw gedaan inclusief gewone emulator voor de navi en een CIC ombouw naar CIC prof. Uiteindelijk een 5 uurtjes bezig geweest door het vele dat gedemonteerd moest worden om de kabel vanaf de achterklep naar voren te krijgen. De rubbers intakt laten was nog het lastigste maar uiteindelijk toch alles gelukt.
Hierdoor heb ik even een kleine wijziging op bovenstaande montage instructies:

De emulator heeft 5 aansluitingen bij de E60/90 varianten te weten:
Groen = CAN L (pin 9 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
Bruin = CAN H (pin 11 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
rood = Voeding emulator (pin 15 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
zwart = massa emulator (pin 12 op je quadlock, aansluiten op de kabel naar deze pin)
wit = Ook een voeding van de camera, deze sluit je aan op de voeding van de camera.

Hierbij zit een video kabel gelevert welke je met 2 polen in je quadlock kunt pluggen. Dit zouden dan poort 21 en 25 moeten zijn. Nu geeft de website ook nog een andere optie welke poort 18 en 28 zijn maar dat moeten we maar afwachten tot Source de betreffende wagen heeft gecodeerd. Anders moeten we de polen even omdraaien naar de laatste 2 poorten.

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 11 apr 2016, 16:00
door mitglied007
Forummembers,

Even een oud topic omhoog halen... Ik ga over 2 weken mijn automatische achterklep installeren, en dan wil ik misschien tevens een handvatcamera gaan plaatsen. Welke kan ik hiervoor het beste gebruiken? Een duurdere z.e.m.e.n. of dynavin camera of toch een goedkopere? Heb een lci, gebouwd 3/2010 met cic prof, ik begrijp uit eerdere Posts dat het met interface moet? Ik wil namelijk graag de parkeerlijnen die bewegen,niet de statische... En het moet naast de pdc sensoren in het infotainment komen.Zijn er forumleden die mij het pakket compleet klaar kunnen maken? Prijzen en info uiteraard via Pm... Een achterklep lukt mij nog wel, maar multimedia is voor mij een brug te ver, gezien de vele mogelijkheden van de auto en m'n onbekendheid met dit type.

Bij Keulen/Bonn zit een bedrijf die dit voor €650 klaar kan maken, echter daar lees ik wisselende ervaringen over. Zijn er Nederlandse partijen die dit adequaat kunnen?

Graag verneem ik jullie ervaring, meningen en/of tips om dit zelf uit te voeren....

Re: Achteruitrij camera (RVC) E60 LCI (CIC)

Geplaatst: 14 apr 2016, 07:49
door Bart70
Je hebt pm