Pagina 1 van 1
oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 04 nov 2015, 17:15
door oldie
Na 9 jaar een e24 gereden en vertroeteld te hebben tijd voor iets anders.
De auto is van 1997 en heeft nog net geen 130000 km op de klok. Deze zijn alleen gemaakt voor de Japanse markt en er zijn er in totaal 140 van gemaakt. Ik heb het no 039 in boston green.
Op dit moment zijn er nog 64 op de wereld volgens alpina ,wat het toch wel een unieke auto maakt.
De auto is compleet gedocumenteerd en met alle Alpina papieren in het Japans. Rijd er met veel plezier af en toe mee naar een meeting, en ben wel onder de indruk van de souplesse en vooral de wegligging, stuurt als een M3 .
Het onderstel is dan ook compleet Bilstein uitgevoerd. Motorisch voorzien van speciale zuigers en een hogere compressie al met al goed voor 242 pk dit word op de weg gebracht door een automaat met sportbak.
As maandag ga ik naar Pmotorsport in wateringen voor een vanos revisie dit is preventief ook word de automaatbak nog gespoeld en dan gaat ze een paar maanden de stalling in.
Grt.Oldie
Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 04 nov 2015, 18:25
door BMWf20 2.0d
Klinkt goed, maak eerst ff foto's voor hier voordat je hem stalt..........

Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 04 nov 2015, 21:29
door Tim N
Ah die van Youngtimer select? Mooie auto, hoe bevalt jou de sport automaat? (begrijp ik het goed dat de B6 dus niet de SwitchTronic bak die de B3's hebben gekregen heeft?)
Wereld is klein op het internet, maar glunderen en trots zijn op je Touring mag zeker.
Groeten van een groene E36 Touring lotgenoot
http://www.alpina-archive.com/?p=15241& ... ouring-039
Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 05 nov 2015, 07:16
door Ramon 325 Vanos
Ah die Alpina ken ik wel van BMW promotie dag.
Welkom Hennie
Van die gene wat die dag de schnitzer velgen van je heeft gekocht

Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 05 nov 2015, 10:02
door BrianGT
Welkom met je Alpina, het is een leuke bijzondere wagen.
Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 05 nov 2015, 20:46
door lj328
Welkom hier mooie touring
Al is dat natuurlijk zachtjes uitgedrukt voor een dergelijke Alpina.
Veel plezier ermee in ieder geval!
Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 05 nov 2015, 22:28
door woutervandriel
Welkom hier op het forum!
mooie touring zeg, zeker een unieke auto en zo te horen is ze in goede handen!

Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 09 nov 2015, 22:11
door oldie
Thanks allemaal voor het welkom.
even een update betreffende de vanos revisie.
Ben vanmorgen naar Monster gereden waar de specialist mijn Vanos zou reviseren. Nou dat bleek geen overbodige luxe te zijn.
De seals die eruit kwamen waren zo hard dat ze braken zo uitgedroogd met het gevolg dat de verstelling niet optimaal verloopt. Wat je merkt en hoort is een geluid of er stalen knikkers in je motor zitten.
Na het vervangen van de ringen door nieuwe teflon ringen en een anti ratel kit is het geluid weg. de motor hangt veel beter aan het gas en trekt in alle toeren veel beter door.
Mijn motor had net geen 130000 km ,niet veel dus en nu waren die org. bmw ringen als steen.
Nu is het vanaf Veghel naar Monster een kleine 130 km nu heb ik Patrick aan geboden als er mensen uit regio Brabant dit willen laten doen ik mijn loods ter beschikking wil stellen. Hij vond dat prima dat hij dan richting Brabant komt mits hij er 4 kan doen die dag. Dit kan op zaterdag eventueel.
Mochten er mensen zijn die interresse hebben laat het hier maar weten. Mijn loods staat trouwens voor iedereen open die wat wil hobbyen op zaterdag ,heb uitlees apparatuur in de vorm van een handscanner die alle bmw,s met obd 2 uitleest en reset waar nodig.
Grt.Hennie
Re: oldie bmw alpina B6 2.8 touring
Geplaatst: 09 nov 2015, 22:44
door Blackthunder
Zeker geen overbodige luxe dus! Mooi dat je dit aanbiedt, zou voor sommigen toch wel een uitkomst zijn denk ik.