Pagina 1 van 1

118i zwabberig weggedrag

Geplaatst: 17 apr 2017, 16:08
door Harpoon
Beste mede BMW rijders,

Mijn vriendin heeft sinds kort een bmw 118i met 170pk. Auto rijd prima, enige nadeel aan de auto momenteel is dat ie zodra ik harder rij als 70 heel zoekerig wordt. Als je met 120 iemand wilt inhalen met volgas lijkt het alsof de auto moeilijk te corrigeren is en alsof ie alle kanten op wilt. Ook wanneer je rustig 120 rijd moet je de hele tijd corrigeren, niet echt ontspannen rijden dus. In mijn e46 330i is dit totaal anders, daarmee rij ik 200 met 1 hand, zodra ik dat in mijn vriendins auto probeer met de helft van de snelheid is dit levensgevaarlijk.
Het gevoel lijkt er een beetje op alsof je constant zijwind hebt en moet corrigeren.
Auto staat op 215/40/18 en 245/35/18 achter, ET waarde voor en achter is 43.

Hoop dat jullie tips hiervoor hebben of hetzelfde hebben meegemaakt, want dit is niet het premiumgevoel van BMW dat ik ken.
Alvast bedankt.

Re: 118i zwabberig weggedrag

Geplaatst: 17 apr 2017, 17:48
door BMWf20 2.0d
Ik zou de auto eerst eens laten uitlijnen bij een specialist, de sporing lijkt me niet helemaal in orde.

Re: 118i zwabberig weggedrag

Geplaatst: 22 okt 2017, 19:48
door F20 Robby
Bese Harpoon,

Ben je er onderhand al achter wat het euvel nu is / was?

Ik heb zelf een BMW 114i uit 2013 met sport onderstel, maar vind deze ook niet heel erg stabiel.
Vooral bij zijwind moet ik goed opletten en is de auto erg gevoelig. Dit vergt veel stuurwerk om dit contra te sturen.
Het is niet zo erg als jij het beschrijft, maar bij mijn vorige 3 serie kon ik ook (net als jij) 200km p/h rijden en met 1 hand sturen zonder dat de auto ging zoeken.

Ik ben dan ook heel erg benieuwd of jij / jullie een oplossing hebben gevonden?

Ik hoor graag van je. Of van andere 1 serie rijders die dit zelfde probleem ervaren.

Groet,Rob 8)