Pagina 1 van 1

320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 19:51
door Obersturmtrooper
Hallo allemaal!

Bijna 2 weken geleden heb ik mijn eerste bmw gekocht. Een E46 Coupé uit 2001. Er ligt een 2,2 liter 6 cilinder M54B22 motor in met 195000 kilometers op de klok.
Tijdens de bezichtiging van de auto sprong bij het starten direct het MM lampje aan. Volgens de verkoper is dit 1 kapotte bobine die soms wel aanslaat en soms niet.

Een paar dagen na aankoop reed ik in de auto weg en begon hij heel erg te haperen. De auto kwam moeizaam en schokkend op toeren. Ik schrok me natuurlijk dood aangezien de auto 2 dagen in mijn bezit was. Na ongeveer 10 minuten rijden was het geschok over en reed de auto weer normaal. Blijkbaar was daar de bobine die even niet mee werkte.

Na deze hartverzakking de auto maar aan de scan gehangen. Tijdens de eerste scan gaf de computer aan: Cilinder overslag 3 en 5. Er waren blijkbaar 2 bobines stuk..... :(
De monteur stelde voor om de fouten te resetten, een stukje te rijden en weer uitlezen.
Bij de 2e scan kwamen de volgende fouten naar boven:
- 240 Overslag cilinder 3
- 241 Overslag cilinder 4
- 242 Overslag cilinder 5
- 243 Overslag cilinder 6
- 228 O2 bank 2 Regelafwijking
- 227 O2 bank 1 Regelafwijking
- 123 Elektronische thermostaatregeling
- 191 O2-sensor 2 Na KAT, verwarming
- 8 Signaal luchtmassasensor
- 203 O2 bank 2 Regellimiet
- 202 O2 bank 1 Regellimiet

Ik heb alle bobines los gehad en geïnspecteerd. De cilinderkop is schoon en droog en de bobines zien er nog goed uit. De motor loopt stationair als een zonnetje en houdt tijdens het rijden ook niet in. Met andere woorden: Ik verneem het niet dat er een bobine stuk is. De motor heeft ook niet weer op 5 poten gelopen.

Ik zat er al over na te denken om alle bobines en bougies te vervangen maar ik weet gewoon niet zeker dat dat het probleem is waardoor het MM lampje aan gaat.


Ik hoop dat jullie mij wat wijze raad kunnen geven :) :amen:
Groeten Floris :///m:

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 20:00
door matheeuwissen
Persoonlijk zou ik eerst eens kijken om de stekker van de lmm los te trekken en dan te kijken of je de meldingen van de misfires nog krijgt. Ik had dit probleem ook en na het vervangen van de lmm waren de problemen weg.

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 20:32
door Obersturmtrooper
matheeuwissen schreef:Persoonlijk zou ik eerst eens kijken om de stekker van de lmm los te trekken en dan te kijken of je de meldingen van de misfires nog krijgt. Ik had dit probleem ook en na het vervangen van de lmm waren de problemen weg.
Bedankt voor je reactie! Om de auto uit te lezen moet ik eerst een afspraak maken. Wel heb ik zojuist een LMM test gedaan door de stekker uit de LMM te trekken terwijl de auto stationair loopt. Toen ik de stekker eruit trok sloeg de motor niet af.

Zal hem morgen eens loshalen en kijken of hij vuil is...

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 20:35
door matheeuwissen
Wanneer je de stekker van je lmm trekt moet de motor anders gaan lopen.

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 21:13
door Purm
hi kleine tip
koop lekker op alixpress of mp of ebay een bmw scanner soms al voor minder als 10 euro...kan je lekker zelf uitlezen

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 21:23
door Obersturmtrooper
matheeuwissen schreef:Wanneer je de stekker van je lmm trekt moet de motor anders gaan lopen.
De motor begint inderdaad anders te lopen...

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 21:24
door Obersturmtrooper
Purm schreef:hi kleine tip
koop lekker op alixpress of mp of ebay een bmw scanner soms al voor minder als 10 euro...dan je lekker zelf uitlezen
Bedankt voor de tip! Ik was al aan het overwegen een te kopen. Scheelt een hoop.. Wat voor een raadt je aan?

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 27 sep 2017, 22:07
door Purm
zoiets bv
https://nl.aliexpress.com/item/Auto-Sca ... ddc3e9d1e4

gaat volgens mij tot windows 7 of xp, had toen nog ergens op zolder een oud laptopje...die gebruik ik er nu voor... alleen om uit te lezen

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 30 sep 2017, 08:10
door Robbrand89
Dit klinkt eerder als valse lucht of een kapotte lmm dan een aantal kapotte bobines. De foutmeldingen zitten ook vooral op bank 2(cil4-6) ik zou even met je LMM los reizen en kijken of het over is. En check even of je inlaat slangen heel zijn.
PS. LMM kun je voor 2/3 van de Nederlandse prijs halen van de Duitse eBay. Ik heb overigens slechte ervaring met imitatie LMM,s ik zou voor origineel gaan

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 30 sep 2017, 09:30
door Yor
Imitatie is inderdaad een no-go.

De LMM heeft een 'hot film' of 'hot wire' principe. Dit materiaal moet intact zijn wil het volledig functioneren.
Kun je zien als je de LMM demonteert en er door heen kijkt.
Je kunt eventueel de bobines doormeten op voltage en de stekkers meten. De twee buitenste polen zijn - en +

Ik zal de waardes nog opzoeken voor je.

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 06 okt 2017, 17:20
door Obersturmtrooper
Bedankt voor de reacties!!

Ik was ondertussen langs de BMW specialist geweest hier in de buurt.
Die merkte direct op dat het clipje op de stekker van de lmm mistte.

Via de dealer een nieuwe gekocht en erop gezet. De storingen gewist en hopen dat het MM lampje niet weer ging branden.

Helaas ging deze wel weer branden.. Vermoed dus idd dat de lmm vervangen moet worden.

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 13 okt 2017, 20:17
door Purm
BMW 13621432356
van pierburg kost ie 259
vdo 205
hella 248
johns 47
op atp best price 27
en bij de vrienden van ali zelfs maar 15,51 euro incl verzenden...

Re: 320CI 2.2 Motorstoring

Geplaatst: 19 nov 2017, 22:59
door Obersturmtrooper
Heb er pas een nieuwe LMM van VDO ingezet. BMW specialist rade aan om een originele erin te stoppen omdat er anders na een tijdje weer storingen kunnen optreden.

Na het plaatsen de fouten gereset. Na een aantal dagen te hebben gereden is het MM lampie niet weer aangesprongen en is tot dusver tot probleem opgelost!

Bedankt allemaal voor het helpen bij mijn probleem!! :)