Pagina 1 van 1

Wesley - e46 320CI

Geplaatst: 02 nov 2017, 14:44
door BeeEmWee
Hallo allemaal,

Ik ben al enige tijd lid bij het forum e46fanatics, maar het leek me nu toch wel handig om mij bij het Nederlandse forum te registreren. Hoewel er enorm veel informatie te vinden is, zijn er toch wel degelijke verschillen tussen de Amerikaanse markt als de Europese markt. Daarnaast vind ik het gewoon leuk om over auto's te praten en mensen te helpen. Uiteraard kan ik zelf ook wel eens advies gebruiken.
Momenteel (sinds een jaar) rijd ik in een BMW e46 320CI (oftewel met het m54b22 blok met handbak) van juni 2001. Ik heb hier al het één en ander aan vervangen en heb redelijke kennis van de mechanische werking van de e46. Wat betreft de elektronica ben ik wat minder op de hoogte. Dingen welke tot nu toe vervangen zijn sinds de auto in mijn bezit is:
- Waterpomp
- Thermostaat
- Radiateur
- Expansievat koelvloeistof
- O-ringen van alle waterslangen
- Remschijven en remblokken
- Linkerdraagarm
- Complete spoorstangen links en rechts
- Pakking van het oliefilterhuis
- Bougies
- Kleppendekselpakking
- Crankshaft position sensor (weet even niet meer hoe dit in het Nederlands heet)

Verder heb ik nog een kardanaslager, een hardyschijf (guibo), olie filter en een brandstoffilter klaar liggen welke vervangen worden zodra ik er tijd voor heb gevonden. -_-

Huidige mankementen:
- Vacuuumlek wat zorgt voor de gevreesde lean conditions op beide banken (P0173 & P0174 uit me hoofd?)
- Een vermoedelijke uitlaat lek bij de kop (alleen hoorbaar onder zware laad momenten bij lage toeren)
- Af en toe klunk geluiden wanneer de koppeling in wordt getrapt. Vermoedelijk de differentieel lagers/bussen die tot stof aan het vergaan zijn.
- Ook ben ik nog op zoek naar een Vanos rebuild-set, want ik vermoed dat die van mij niet tot nauwelijks meer functioneert na ruim 16 jaar.

Kortom, zoals elke e46, houdt ook mijn BMW me lekker bezig. Jullie zullen me vast veel zien op dit forum :gek: :gek:

Re: Wesley - e46 320CI

Geplaatst: 02 nov 2017, 15:06
door Martijn van Tilburg
Welkom Wesley.

Re: Wesley - e46 320CI

Geplaatst: 13 nov 2017, 16:11
door mieske90
Welkom Wesley,

Klinkt inderdaad dat je al veel ervaring hebt met je E46, altijd handig zo'n iemand erbij te hebben.
Heb je toevallig ook foto's van je wagen?

Als je iets zoekt kun je het beste de zoekfunctie rechtsboven gebruiken.
Als er vragen of opmerkingen zijn over het forum neem gerust contact met een van ons, wij helpen je graag.

Vele veilige en probleemloze kilometers toegewenst
Veel plezier op het forum, hopelijk zien we jou en je E46 een keer op één van onze meetings/events.
Dus hou onze meeting topics goed in de gate voor de gezelligste meetings en events :driving: