Pagina 1 van 2

vering

Geplaatst: 04 sep 2010, 13:08
door Mario TT
Ik heb een vraagje over de vering van de E39, ik ben altijd de E46 gewend geweest en daar ben ik altijd erg blij mee geweest. Nu rij ik een E39, een 5 serie en daar zou je toch van verwachten dat hij comfortabeler moet zijn. Toch?

Nu is mijn vraag, hoe goed is de E39 afgeveerd? Ik voel op de weg elke langsrichel,blokje alles. Nu kan het zijn dat ik een aansteller ben (die verwijt ik graag, zie andere topics) of is het normaal? Er zit bij een E39 toch ook een gedeeltelijke gasdemping in de schokbreker? Net zoals bij de E46? Hoe weet je, als ze erin zitten, dat die nog goed werken? Volgens de garage waar ik ben geweest heb ik geen M-onderstel.

Ik heb geen vergelijkingsmateriaal, misschien dat er iemand is met een E39 waar ik een keertje mee mee mag rijden? En dan diegene ook een keer mee met mij zodat ik een second opinion heb. Ik heb geen luchtvering.

Re: vering

Geplaatst: 06 sep 2010, 18:44
door Mikex5
Ikzelf heb een 528 met Mtech ophanging en het is best stug , ik rij met 16inch velgen , toen ik de auto kocht zat er 18inch onder nou dat is gewoon hard geveerd elke oneffenheid voel je , een E39 met standaard ophanging op 15 inch ballonbanden is gewoon komfortabel .

Re: vering

Geplaatst: 07 sep 2010, 19:23
door Mario TT
Hoe kan je testen of je dempers nog in orde zijn?

Zoals ik zei ik voel nu echt alles op de weg, maar toch zit er vering in. Als ik op de snelweg rij voel ik zelfs de meetlussen in het asfalt. Als ik de auto beweeg dan zit er gewoon vering in. Als ik op een kasseienstrook rij gaat dat ook wel redelijk.

Zou het hierdoor ook kunnen zijn dat mijn stuur gaat trillen tussen de 90 en de 110 km/uur? Want op vloeiend asfalt is het weg en op ander soorten asfalt voel ik het stuur trillen.

De auto is al naar de garage geweest maar daar is gezegd dat alles goed is. Maar als de gasdemping niet goed zou zijn dan is dat ook zo maar dan zonder comfort?

Ik vind het jammer dat ik nog niemand heb gevonden die een E39 heeft en mij wil helpen door mij eens mee te laten rijden en met mij mee wilt rijden. Ik wil best ook even naar iemand toe rijden met een goeie soepele vering zonder M-tech. Ik wil namelijk niet zomaar 4 dempers gaan wisselen! :)

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 17:46
door Jeroendg
heb je al gekeken of het orginele vering is en niet tjoening dempers?
Bandenspanning?

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 19:16
door Mario TT
De bandenspanning is goed, de BMW specialist die er naar gekeken heeft die zei dat het een normaal onderstel is. Dat was z`n eerste vraag. Kan eigenlijk ook niet want ik hem mijn auto van de eerste eigenaar gekocht en dat was een oudere man.

Op bepaalde hobbels heb ik zelfs het gevoel alsof de auto maar een klein beetje inveert en dan stopt, je voelt het gewoon in je rug. Maar er is niemand met een E39 die zegt van joh rij eens met mij mee en vergelijk het maar?

Of is er ergens een weggetje waarvan men zegt, neem dat weggetje eens en als je vering niet goed is dan merk je dat snel genoeg?

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 19:29
door Jeroendg
Bospad in de buurt ?
straat met kinderkopjes?

Mischien zijn de klepping in je demper niet goed , mischien je demper lek?

Lijkt me toch als ej elke trilling zo goed voelt dat hij ergens degelijk contact maakt om die trilling door t ekunnen geven

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 19:46
door Fabian79
als je dempers niet meer goed zijn zou je juist minder last moeten hebben.

Bij lekke dempers of slechte dempers worden het net fietspompen en dempen ze juist niet.
Lijkt me eerder dat er wat vast staat.

Welke bandenmaat rij je?

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 19:53
door Jeroendg
ja ik zeg al of lek of vast , ik heb ooit gehad dat mijn veren al zwak waren en demper lek , zakte door de veren heen en trilde als een gek

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 20:10
door E46Ramon
Je kan je schokdempers ook laten testen bij de betere garage.

Re: vering

Geplaatst: 08 sep 2010, 20:47
door Mario TT
Ik heb originele BMW velgen met de maat 225/55/16

De auto staat wel op originele hoogte, zegt dat nog wat? Hoe zit dat met gasdemping en hydraulische demping? Kan iemand de werking van een BMW demper uitleggen?
Ik ga wel even langs de profile tyre center als zedat kunnen.

Re: vering

Geplaatst: 10 sep 2010, 07:02
door Fabian79
pfoe ff de werking van een demper uitleggen is net zomaar gedaan zonder tekeningen. ;)

http://nl.wikipedia.org/wiki/Schokdemper


wiki kan het wel ;)

Als je demper slechter wordt zullen de afdichtingen van de zuiger niet zo goed meer zijn en gaan lekken, waardoor de olie makkelijker kan stromen en dus niet alleen door de gaatjes heen. Resultaat is een slechtere demping.

Als jij je auto nog gewoon in kan duwen bij elk wiel dan staat een van je dempers i.i.g. niet vast zoals we eigenlijk suggereren.
Is de auto niet per ongeluk uitgerust met stuggere veren of sportdempers?? :?

Ik dacht dat bmw origineel altijd met sachs werkte? en de veren zijn eigenlijk altijd zwart en hebben dan een gekleurde kwaststreep van boven naar beneden (roze, geel, groen o.i.d.)


enne hier nog een verhaaltje over de werking.
http://www.multituning.be/nl/p1.html






bij auto's doen we bij lekkage of verslechtering meteen vervangen enzo.
Bij de sportievere motorfietsen aan de voorzijde (met veel betere dempers en veren standaard dan bij auto's) kan je ze helemaal demonteren en reviseren.
Dit zijn overigens dempers, waarbij de veer in het demperhuis zelf zit en weer net even anders (ingewikkelder) werkt.

Re: vering

Geplaatst: 10 sep 2010, 15:33
door Mario TT
Ik wil ze wel vervangen maar dan moet ik wel weten of ze goed zijn of niet. Het kost geen twee tientjes.

Volgens de BMW specialist heb ik geen M-dempers eronder. Veren durf ik niet te zeggen, gezien het feit dat ik geen verfstreep ben tegengekomen. Ik kan alle vier de dempers gewoon indrukken, maar als ik ze indruk dan denk ik ook van zo zo. Maar goed ik kan het nog steeds nergens mee vergelijken. Wel weet ik dat het veel stijver is dan mijn 320d en dat ik gewoon alles voel en dat het niet comfortabel is. Het eerste wat mijn vriendin zei toen ik de auto net had was: "mijn Twingo veert wel beter". Nou en dat is iemand die nooit iets vindt van auto`s dus het zegt misschien wel iets.

Ik maak even een foto van mijn schokbreker. Wie weet dat iemand wat ziet.

Re: vering

Geplaatst: 10 sep 2010, 15:56
door Mario TT
Achter heb ik een veer met twee grijze stippen en voor heb ik drie grijze stippen. Wat betekent dat?
Afbeelding
Afbeelding

Re: vering

Geplaatst: 11 sep 2010, 18:05
door Mario TT
Niemand die dus iets weet?

Ik ben vandaag naar twee profile tyrecentres geweest, maar geen van beide kon een schokbreker test doen. Ik word er nu echt moedeloos van.

Ik weet dus nu nog steeds niet of het hoort (lijkt me niet) of wat het dan is. Ik ga ook niet zomaar voor de lol m`n schokbrekers wisselen.

Ik heb nog steeds mijn hoop op iemand die de E39 goed kent en met mij mee wilt rijden, of dat ik eens mee mag rijden met iemand met een E39. Maar dat zal wel niet.

Re: vering

Geplaatst: 11 sep 2010, 19:39
door Jeroendg
kan je niet even bij een bmw garage in de buurt een monteur vragen om een stukje te laten rijden met jou erlangs of andersom of hij iets opmerkt?