Pagina 1 van 1

pdc sensor werkt soms wel soms niet

Geplaatst: 12 apr 2011, 14:02
door mich1
Beste mede-forummers,

Ik volg al enige tijd de berichten m.b.t. pdc sensors (achter) van een e46.
Ik heb het volgende probleem met de pdc van mijn auto:
Wanneer ik korte ritjes rijd met de auto dan doet de pdc het gewoon goed, echter als ik een langere rit heb gereden dan begint de pcd meteen versneld of continu te piepen, alsof je ergens tegenaan rijdt.
De linkersensor (boven de uitlaat) is vervangen door een nieuwe, omdat je deze niet meer voelde trillen/knetteren. Het probleem lijkt echter niet verholpen met de nieuwe sensor.
Als je nu de sensoren voelt, dan trillen de andere 3 (bestaande) sensoren harder dan degene die vernieuwd is.
Ook is de auto uitgelezen bij de dealer en deze gaf een foutmelding in de linker sensor. De monteur heeft toen de stekker achter de bumper los gehaald en ingesprayd met contact-spray. Ook dat heeft niet geholpen.
Zou het met de warmte van de uitlaat te maken kunnen hebben?? Of is het toeval dat misschien ook de nieuwe sensor niet goed is??
Wie weet hier raad mee?

Groeten,
Michel

Re: pdc sensor werkt soms wel soms niet

Geplaatst: 12 apr 2011, 14:04
door 320driver
Welkom Michel,

Wellicht is het handig om je eerst even voor te stellen in ons voorsteltopic voordat je technische vragen gaat stellen :duim:

Re: pdc sensor werkt soms wel soms niet

Geplaatst: 13 apr 2011, 14:59
door mich1
Hij Judaz,

Bedankt voor je reactie.
Ik heb bij het vervangen van de sensor een originele nieuwe sensor geplaatst. Toevallig gisteravond nog even de pdc getest, nadat ie 's-middags weer continu begon te piepen in z'n achteruit.
Contact aangezet en versnelling in z'n achteruit: deed het op alle sensoren goed, hoewel je de nieuwe minder voelde trillen dan de andere. Ook even aan de bedrading gerommeld en aan de stekker, maar bleef het goed doen.
Ik heb nog steeds het idee dat het toch door de warmte van de uitlaat komt of dat de nieuwe sensor toch niet 100% is (maar dat lijkt mij wel stug).
Enige wat ik nog zou kunnen testen is de bedrading (doormeten vanaf de stekker bij de module tot aan de stekker bij de sensor), maar dan zou de sensor ook niet voelbaar trillen als de bedrading niet goed is. Andere optie is nogmaals de sensor uitwisselen voor een andere nieuwe of gebruikte sensor.

Re: pdc sensor werkt soms wel soms niet

Geplaatst: 13 apr 2011, 18:06
door born to run.
Mich 1 ik heb een kabelboom met 4 sensoren in perfecte staat liggen laat even weten of je interesse hebt stuur dan even een pb