Pagina 1 van 3

Supercharger voor 325i

Geplaatst: 07 jul 2011, 14:26
door Denniz0229
Inleiding
Beste Forumleden,

Zoals de meesten van jullie hier wil ook ik altijd sneller.
Nu heb ik zeer lang zitten twijfelen om een M3 te kopen, of mijn huidige 325i sneller te maken.
Zoals de titel al een beetje aangeeft wordt het de keus om de 325i sneller te maken.
Deze keuze is wel overwogen en zal even een kleine toelichting geven:
Mijn huidige 325i is in perfecte staat en ik weet precies wat ik er aan heb, een M3 van hetzelfde model en dezelfde KM-stand kost al gauw 12 a 13k.
Ik heb de 325i voor een mooie prijs kunnen kopen, en na inruil zou ik nog zo'n kleine 6 a 7k moeten bijleggen voor een M3, en dan nog niet te spreken over het aanpassen naar eigen smaak.
Nu heb ik wat research gedaan omtrent superchargers en voor 6 a 7k kan je een fatsoenlijke supercharger kopen.
Uiteraard moeten er nog een aantal dingen meer aangepast worden dan alleen het vermogen, denk aan onderstel etc.
Tot zo ver mijn uitleg, het proberen te overtuigen toch een M3 te kopen zal niet werken, puur omdat ik het ook leuk vind een speciale auto te hebben (in dit geval dus een supercharger er op)

Ervaring
Nu heb ik 1x samen met een vriend een goedkope (ebay bende) supercharger op een golf GTI gebouwd.
Dit was puur voor de lol en de auto was dan na 300km ook kapot, tenminste de gehele supercharger was zo'n beetje uit elkaar geploft. maar ja, daarom koste die ook maar 600 euro denk ik dan.
Dit was even ter informatie dat ik geen 100% leek ben op dit gebied, maar ook geen expert.

Superchargers en bedrijf

Nu heb ik zoals vermeld informatie ingewonnen met betrekking tot de verschillende superchargers;
ccr-racing (rotrex charger), vrij goedkoop, weinig informatie te vinden op internet. Kosten € 2885,- ex intercooler
chargertech(raptor charger), 325i staat niet in de lijst, maar zou wel beschikbaar moeten zijn. kan op internet geen info vinden over bedrijf. Kosten € 3700,- incl intercooler
Active autowerke (rotrex charger) staat zover als ik kan vinden goed aangeschreven op internet. Kosten $ 4900,- incl intercooler
VF-engeneering, (zover ik weer Rotrex charger), bedrijf staat zover ik kan vinden redelijk aangeschreven. Kosten $ 4500,- incl intercooler.

Nou ben en blijf ik natuurlijk een nederlander, dus neig ik automatisch wel in de wat goedkopere kant.
Tenzij het uiteraard echte meuk is, maar jullie snappen wel wat ik bedoel.
Een heel groot voordeel van Chargertech is dat zij in nederland gevestigd zijn.
Hoewel uit het buitenland geen probleem is voor mij, ik weet alleen niet of ik nog veel import moet betalen.
Ik hoop dat iemand mij kan helpen met meer info om een wel overwogen keuze te maken. eventueel een ander merk aanraden mag ook.

Onderstel
Mocht er eenmaal een supercharger opzitten dan kan ik met de nieuw verworven KW's natuurlijk niet met dezelfde remmen en dergelijke blijven rijden.
Sowieso komen er dus anderen remmen en een schroefset onder.
Op het gebied van onderstel en dergelijke ben ik niet zo ervaren, dus ik hoop op een aantal tips wat nog meer aan te passen, gaarne de kosten erbij melden als dit mogelijk is.

Motorbehoud
Natuurlijk is het de bedoeling nog lang plezier te hebben met de auto, dit houd in dat de motor het wel aan moet kunnen.
Op het standaard blok kan je veilig gaan tot 0.5 bar (volgens de sites van de chargers), dit lijkt mij vrij redelijk. kan iemand met ervaring dit bevestigen?
Ook ben ik van plan voor het op/inbouwen van de supercharger een grote beurt/revisie van de motor te doen, het meeste hiervan is duidelijk voor mij, alleen wat mag ik absoluut niet vergeten?

Tot slot
Ik hoop dat het voor iedereen een beetje duidelijk is wat mijn bedoelingen zijn.
Het is voor mij niet de bedoeling dat het allemaal in 2 maanden klaar is, zelf heb ik pas tijd voor dit project in de lente van 2012.
Maar omdat ik zeer zorgvuldig te werk wil gaan ben ik alvast begonnen met het inwinnen van informatie.

ps: gaarne geen reacties over dat ik beter een turbo of M3 kan nemen.

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 07 jul 2011, 14:42
door Denniz0229
Gereserveerd voor updates

Update 07-07-2011; heb net een aantal x mail contact gehad met chargertech, ik ga hier in mijn vakantie (week 31 t/m 33) even langs voor verdere info.
clubsport, levert complete kit voor 4990 euro.

Update 08-07-2011;
inmiddels nog gemaild met chargertech. ze kunnen eventueel een doe het zelf kit leveren tegen een aantrekkelijke prijs.
dit lijkt me persoonlijk wel wat, gezien ik graag alles zelf doe, zodat ik weet wat er precies is gebeurd.
ook heb ik een kennis die nog een beugel heeft liggen voor een rotrex c30-84 voor een m50 blok, dus eventueel een losse charger en de rest zelf maken is ook nog een optie.

Update 13-07-2011;
Contact gehad met ESS, ze leveren niets meer voor de E36.

Update 15-07-2011;
Contact gehad met het RDW, zie post 12 :whistle:

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 08 jul 2011, 09:07
door pascalmartini
Ben benieuwd :)

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 11 jul 2011, 08:25
door Griffendahl
ESS levert niks (meer) voor de E36 ?? Die gebruiken namelijk twinscrew compressors en da's op zich wel mooiere techniek imho. Op de website staat niks meer, maar gezien ze het in het verleden wel gedaan hebben zou ik ze sowieso even een mailtje sturen met een verzoek om informatie, wellicht dat het niet meer op hun site staat maar dat ze het product nog steeds kunnen aanbieden.

Verder kun je imho altijd eens contact opnemen met de wat betere tuningsbedrijven zoals Supro of DP-engineering voor een oplossing op maat. Die hebben wellicht niet direct iets in de schappen liggen maar zullen je zeker een oplossing kunnen aanbieden waarin je zelf zelfs nog wat meer keuzevrijheden hebt als met een 'of the shelve' product.

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 11 jul 2011, 12:03
door Drost
Als we over die bedragen gaan praten bouw dan een m3 blok in je 325. Turbo ombouw blijf je gezeur mee houden

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 11 jul 2011, 13:51
door Denniz0229
@ griffendahl; dankje, ga zeker even info vragen.

@ drost; :nee:

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 13 jul 2011, 08:48
door Denniz0229
ESS levert geen e36 kits meer :whistle:

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 14 jul 2011, 13:09
door Drost
Hoeveel kilometer heeft je blok gelopen?

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 14 jul 2011, 16:18
door Denniz0229
net iets meer al 130k nu

tegen de tijd van installatie waarschijnlijk net boven de 140k

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 14 jul 2011, 18:51
door Drost
Respect als je het doorzet :duimen: en hou ons op de hoogte!

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 14 jul 2011, 20:07
door Denniz0229
dat is wel de bedoeling, en ik houd jullie sowieso op de hoogte.
let alleen wel dat het gepland staat voor lente/zomer 2012, dus verwacht geen wekelijkse update ;)

ps: waarom wou je weten hoeveel me blok gelopen heeft?

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 14 jul 2011, 21:51
door PIR3lly
Klinkt als een gaaf plan.

Vergeet je niet, mocht je ermee doorgaan, je verzekering en de rdw in te lichten?!

Hier een citaat van de rdw, welke ik al eens per email had opgevraagd:
Als er een wijziging aan de motor van een personenauto is/wordt aangebracht, dan moeten het kentekenbewijs en het kentekenregister worden gewijzigd. Hiervoor moet u het voertuig voor een keuring bij één van de keuringsstations van de RDW aanbieden.
Het gaat om de volgende wijzigingen:
- het aanbrengen van een motor met een andere motorcode of van een ander motortype;
- het wijzigen van het aantal cilinders;
- het wijzigen van de cilinderinhoud;
- het wijzigen van het vermogen van de motor, waardoor deze meer dan 20% afwijkt van de oorspronkelijke waarde;
- het wijzigen van de brandstofsoort, met uitzondering van de wijziging naar een al of niet tot vloeistof verdicht gas (bijvoorbeeld LPG of aardgas).

In gebruik genomen na 31 december 1997:
Als het voertuig in gebruik is genomen na 31 december 1997 moet het voertuig voldoen aan zowel de permanente eisen als de toelatingseisen. In de praktijk betekent dit dat het voertuig in omgebouwde toestand overeen moet komen met een bestaande typegoedkeuring. De RDW adviseert dan ook om eerst bij de fabrikant van het voertuig of zijn gemachtigde vertegenwoordiger in Nederland na te vragen of er een dergelijke typegoedkeuring bestaat en of het voertuig in gewijzigde uitvoering overeenkomt met de typegoedkeuring. Als dit het geval is zal aan u een Certificaat Van Overeenstemming (CVO) worden verstrekt. Deze moet u bij de keuring tonen.
Bestaat er geen typegoedkeuring, dan is het in principe mogelijk om het voertuig individueel te laten toetsen op de toelatingseisen. Het kan zijn dat er aanvullende testen moeten worden uitgevoerd. De kosten voor een dergelijke testen zijn aanzienlijk.

Afhandeling
In alle gevallen wordt tijdens de keuring nagegaan of het voertuig aan de gestelde eisen voldoet. Als dit het geval is worden de gegevens op het kentekenbewijs en in het kentekenregister aangepast en wordt er een gewijzigd kentekenbewijs verstrekt

Kosten:
De kosten kunnen variëren van € 26,00 tot € 80,00. Dit is afhankelijk van het aantal wijzigingen.
Voorbeeld kosten testen:
De kosten voor een geluidstest bedragen € 386,00.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Medewerker Klantenservice RDW

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 15 jul 2011, 10:25
door Denniz0229
ik heb zelf ook met het RDW contact gehad, en die vertelde me dat het pas vanaf 40% meer vermogen moest.
dus ik zal het nog wel even extra checken.

het plan is een beetje rond de 250 a 260pk uit te komen.
dit houd dus in: 260*100/192=135.4%
dus dan zou ik net onder de 40% blijven.

het gaat mij er eigenlijk om dat ik niet langs het RDW moet, mocht het dus toch de 20% zijn dan wordt een M3 blok misschien toch een optie.

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 15 jul 2011, 10:53
door Denniz0229
net gebeld met RDW, het is weer een en al bureaucratie daar zo :bang:

het is dus inderdaad wel bij de vermelde 20% zoals PIR3lly aangaf.
ik moet dan eerst naar het RDW (amsterdam), die gaan bepalen of ze het wel of niet nodig vinden om een vermogensmeting te doen. (niemand kan me vertellen wanneer ze dit wel of niet laten doen)
moet dit wel, dan moet ik naar lelystad voor een vermogensmeting. kosten circa 500-1000 euro :whistle:
vervolgens moet ik daarna weer naar amsterdam om het kenteken te laten aanpassen, want dat kan weer niet in lelystad.

oftewel; je bent 3 weken en een paar honderden euro's verder.

Begin nu toch ten zeerste te twijfelen om gewoon niets te laten keuren (ga wel eerst uitzoeken wat de consequenties zijn bij aanhouding e.d.), of toch maar gewoon een s50 motor er in te hangen.
alleen met het verwisselen van de motoren moet je ook een lang drama proces in bij het RDW.

ik houd jullie op de hoogte. :driving:

Re: Supercharger voor 325i

Geplaatst: 15 jul 2011, 11:30
door Mikkie
Niet laten keuren kan flinke consequenties hebben. Je kentekenbewijs is niet meer geldig, de auto kan eigenlijk niet meer door de APK komen volgens mij. Het kan als fraude gezien worden. Bovendien kun je gezeik krijgen met je verzekering, omdat de auto niet meer aan de voorwaarden voldoet.