Pagina 1 van 1
Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 28 aug 2012, 00:10
door rmsybmw
Hoi,
Ben nieuw op deze BMW forum. Heb sinds zaterdag een BMW 523i executive uit 96. Sinds vandaag begon de aircopomp een ratelend geluid te maken. Als ik de airco uitzet verwdijnt het geluid. Betekend dit dat mijn aircopomp naar de knoppen is of aan het gaan is? Moet je dit snel laten vervangen als je gebruik wilt maken van je airco?
Gr,
rsmy

Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 28 aug 2012, 14:21
door Marcel RSD
Dat is het lager van de vrijloopkoppeling. die is eraan. je kunt hem wat invetten, dan is het tijdelijk minder. Maar wordt toch vervangen, liefst voordat deze vastloopt. Je kunt of een refurb compressor plaatsen of als je handig bent zelf de vrijloopkoppeling vervangen.
523 executive uit 1996, toevallig niet deze ? Ik zie namelijk dat deze nu al voor de derde keer in 6 maanden is overgeschreven.

Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 28 aug 2012, 19:20
door alexjeen
waar kan je dat zien??
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 29 aug 2012, 01:47
door rmsybmw
Hoi Marcel RSD,
Het lijkt erg veel op die van mij alleen de mijne heeft andere velgen en het achterste gedeelte van mijn bekleding heeft geen vak om dingen in te plaatsen. Mijn bekleding is verder helemaal zwart (leer). Denk niet dat het deze is.
Kun je zelf zo een vrijloop koppeling kopen dan? Waar kan dat? Wat is een refurb compressor en ben ik hiervoor meer geld kwijt? Ik ben niet zo goed in BMW. Ik zat te denken om een nieuwe pomp te plaatsen maar dat grapje kost me al gauw rond de 300 euro. Ken je toevallig iemand die mij kan helpen?
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 29 aug 2012, 07:27
door Marcel RSD
Ik vind zelf € 300 voor een nieuwe pomp (nieuw/tweedehands, merk ?) met (de)montage geen verkeerde prijs.
Maar je kunt altijd ebay proberen:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=Se ... lima&rt=nc
Voor minder dan €200 heb je al een nieuwe (geen OEM) compressor of een goede tweedehands. Loshalen is wel iets wat je moet laten doen ivm het koudemiddel. Dus met (de)montage zal je ook her ditzelfde bedrag kwijt zijn denk ik zo.
Een vrijloopkoppeling is vrij prijzig, maar je kunt ze eventueel bellen
http://www.ebay.nl/sch/i.html?_nkw=magn ... m270.l1313
Maar ook hier is het zo dat de pomp uitgebouwd moet worden.
Een refurb houdt in dat deze gereviseerd is.
Off topic:
Deze post staat niet in het goede onderwerp . Dit is (nog) geen DIY maar meer een technische vraag.
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 01 sep 2012, 18:50
door rschmid
Gisteren toevallig zelf een vrijloop koppeling laten plaatsen, ben blij dat het weer zonder geratel gaat.
Ze waren er ongeveer een uurtje mee bezig en idd je zou het zelf kunnen doen als je een beetje handig bent
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 02 sep 2012, 16:44
door rmsybmw
Hey Marcel,
Bedankt voor de info. Ik ken deze site nog niet goed maar ik zal het voor de volgende keer in de juiste topic plaatsen.
Gr,
Rakesh
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 07 sep 2012, 16:01
door rmsybmw
Hoi,
Hier misschien wat tips voor de ratelende airco omdat ik er denk al uit ben gekomen. Mijn aircopomp is gelukkig niet stuk. Ik heb deze los gemaakt en weggebracht naar een specialist. Hij heeft ernaar gekeken en de vrijloop koppeling was gelukkig nog goed! Wel had hij gezien dat de airco helemaal droog was, er zat dus geen druppel olie in, deze heeft hij bijgevuld. Ook was de airco niet beschadigd van binnen omdat er geen ijzer vijzels aanwezig waren. Al met al dus een gelukkig een nog goede airco compressor. Dit zijn de dingen die je zo kunt nakijken. Er zitten op de aircopomp 2 imbus bouten met daarop een rechthoekkige plaatje. Deze kun je loshalen (rechthoekkig plaatje die je los haalt). Deze kun je dan even bekijken of er ijzer vijzels aanwezig zijn (op het plaatje en binnen in de compressor), ook kun je dit zien aan de hoge en lage in/uitvoer.
Wat wel een geluid veroorzaakt is de aricofan. Deze draait niet mee. Daar kan het ratelend geluid aan liggen. Dus heb je een ratelend geluid kijk en luister dan goed waar het vandaan komt want het hoeft de aircopomp niet te zijn.
Ik ga over een maand mijn aircofan vervangen, hopelijk is het geluid dan weg en hopelijk slaat de fan dan aan. De aircopomp had gemeten een druk van 22 bar en dan MOET de aircofan dus allang al aangeslagen zijn. Bij ongeveer 16 bar slaat deze aan.
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 03 jan 2013, 01:32
door e28-520i
Ik zou niet zomaar ergens aan het airco systeem gaan lopen draaien!
Er zit namelijk een zeer giftige spul in wat er onder druk in zit!
Als je dit op je kleren/huid krijgt!!
Laat dit liever door een specialist doen er zijn niks voor niks speciale apparaten voor!
Re: Airco pomp ratelend geluid
Geplaatst: 03 jun 2013, 21:18
door marjofil
Ik had ook een probleem met de ventilator.
Goedkoopste ventilator vind je op Ebay,
Succes