Pagina 1 van 2
325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 14 aug 2008, 20:00
door singhjunior
hoi allemaal,
ik heb een vaag probleem met mn bmw 325ci coupe uit 2001.
als je de auto start in zn koud dan trilt die een beetje tot dat die uit zn choke komt lijkt net op 5 cylinder.
daarna loopt die even goed en als je rijdt blijft die goed.
maar zodra je stilstaat bij een stoplicht of stationair laat lopen sprint die plotseling op 5 cylinders.
ik heb hem al 3x laten uitlezen. als resultaat komt "iets met verbrandingsprobleem op verschillende cylinders"
heb de bobines verwisseld en vond dat bobine op cylinder 2 niet goed functioneerde. heb die vervangen auto liep voor 1 dag goed en deed als volg weer het zelfde. heb ook al 6 de bougies vervangen, loste ook niks op.
vreemde is dat na het vervangen van de bougies hij als foutmelding extra bij gaf lambdasonde bank 1 en bank 2.
maar na de reset gaf die weer verbranding probleem op verschillende cylinders aan.
dus dacht misschien dat de injector vervuilt was van cylinder 2 heb alle 6 de injectoren vervangen. liep heel even goed, maar weer het zelfde geval.
alleen nu was het probleem op cylinder 3, nadat ik de kabel van de bobine er af haalde versprong het zich het naar cylinder 4 en dan weer naar 2.
ik heb bmw dealer al 2 weken geleden gebeld voor een afspraak maar die konden niet eerder dan eind van de maand.
ik weet nu niet waar ik zoeken moet? is het misschien de nokkenas sensor of krukas sensor of stiekem toch de lambdasonde, maar welke.
iemand een soort gelijke probleem gehad en me verder kan helpen. ik vind niet erg om geld in te steken, maar wel als het niet opgelost wordt..
alvast bedankt voor tips,
Singh
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 14 aug 2008, 20:04
door BoMeWm
Al een nieuw setje bougiekabels gemonteerd?
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 14 aug 2008, 20:21
door Pegasus
klinkt stom maar je kan eens proberen idd je bougie kabels, maar om te testen of ze doorslaan kan je eens met draaiende motor de kabels nat spuiten met een plantenspuit, gaat hij dan nog rotter lopen kan het bijna niet missen dat de kabels doorslaan.
kweet het is een beetje houtje touwtje enzo maar zo test ik het altijd als ik aan de kabels twijfel
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 14 aug 2008, 20:31
door KJ_bmw
Alle huidige bmw's hebben volgens mij geen bougiekabels meer hoor. Bobines zitten rechtstreeks op bougies (tenminste bij de 318). Is het geen vacuümlek? Komt namelijk heel regelmatig voor en krijg je de meest vreemde storingen op. Vaak gaan er slangetjes scheuren of los of zit er een probleem in de carterontluchtng waardoor je een vacuümlek hebt..
KJ
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 15 aug 2008, 07:19
door Tommy
Ha die singhjunior,
Ik heb het zelfde gehad. Het hele verhaal staat op
http://www.e46forum.nl/viewtopic.php?f=33&t=2165 . Bij mij was het uiteindelijk een breuk in de kabel naar een van de injectoren. Ook bij mij was de storing steeds op de 2de cylinder. Hopenlijk heb je hier wat aan.
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 15 aug 2008, 13:26
door singhjunior
bedankt voor de mogelijke tips, zal vanavond de carterventilatie en slangen controleren en de kabels na kijken.
ik zal de vooruitgang updaten
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 18 aug 2008, 22:06
door singhjunior
nou een kleine update heb alle slangetjes gecontroleert en kabels maar kon de fout niet vinden.
iemand die naar mn auto had gekeken zei dat het waarschijnlijk de computer management is.
klinkt als een dure grap.
ook heb ik een ander probleem erbij gekregen dat de linkerportier niet meer opengaat met het AB sluiten doet die wel maar openen niet.
ik heb er ff genoeg van gekregen..25 augustus kan ik bij de dealer terecht. hoop dat die het uit kan vinden.
als iemand enige idee heeft laat het me weten...
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 20 aug 2008, 22:42
door Pegasus
KJ_bmw schreef:Alle huidige bmw's hebben volgens mij geen bougiekabels meer hoor. Bobines zitten rechtstreeks op bougies (tenminste bij de 318). Is het geen vacuümlek? Komt namelijk heel regelmatig voor en krijg je de meest vreemde storingen op. Vaak gaan er slangetjes scheuren of los of zit er een probleem in de carterontluchtng waardoor je een vacuümlek hebt..
KJ
klopt helemaal stom van me(heb me nog niet zo in de bmw motoren verdiept).
Wat je ook nog kan proberen bij twijfel aan een vacuum lek of iets dergelijks, neem een goedje wat zuurstof ontrekt aan de lucht, spuit dit rond de slangen waar je aan twijfelt, gaat de motor nog slechter lopen weet je dat daar een probleem zit(klint een beetje houtje touwtje maar is in veel gevallen wel effectief om een probleem te zoeken)
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 21 aug 2008, 04:48
door Niels
Lijkt mij een vacuum slang probleem. Ik heb ooit iets vergelijkbaars gehad met een Golf. Bleek een lekke vacuum slang te zijn op het inlaatspruitstuk vlakbij de 4e cilinder waardoor deze veel valse lucht trok. Op toeren was het probleem over omdat ie dan veel meer lucht aanzoog maar onderin toeren kreeg deze cilinder dus een veel te arm mengsel.
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 21 aug 2008, 15:44
door fransje1973
vacuumlekkage is idd heel goed mogelijk. het opsporen ervan is ook best simpel. haal een bus remmenreiniger bij een automaterialenzaak (kost een eurootje of 3). terwijl je motor loopt spuit je dit goedje langs inlaatspruitstuk en vacuumslangen. als je motor ineens goed gaat lopen zit je warm. succes ermee
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 21 aug 2008, 15:50
door Pegasus
fransje1973 schreef:vacuumlekkage is idd heel goed mogelijk. het opsporen ervan is ook best simpel. haal een bus remmenreiniger bij een automaterialenzaak (kost een eurootje of 3). terwijl je motor loopt spuit je dit goedje langs inlaatspruitstuk en vacuumslangen. als je motor ineens goed gaat lopen zit je warm. succes ermee
precies dat zeg ik
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 28 aug 2008, 14:36
door singhjunior
hierbij een update..ben bij de dealer geweest..Auto heeft 3 dagen daar gestaan en ze hebben niks kunnen vinden.
heb de eventuele oplossingen die hier zijn geplaatst voorgelegd, maar zij vermoeden dat er iets in de blok aan de hand is..kosten daarvoor zou € 1150,- zijn om het te onderzoeken. vind het een hoop centen voor iets wat mij een aansturingsprobleem lijkt.
als je de auto start loopt die gewoon netjes op 6 cylinder. soms springt die plotseling als je voor een stoplicht staat of stationair laat draaien op 5 of 4 cylinders. dus in mijn ogen zou hier geen probleem met de cylinders mogen zijn, maar met de aansturing ervan..maar goed een discussie met de dealer en hoge rekening heeft tot niets geleid.
weet nu ff niet waar ik verder moet zoeken. mocht iemand een advies hebben laat het me weten. kan het zijn dat de computermanagement een rol speelt. of kent iemand een goeie bmw specialist. ik zit zelf in Utrecht
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 28 aug 2008, 15:47
door Siemi
Geen BMW specialist, maar wel gespecialiseerd in zulke problemen (storingen die een dealer niet kan vinden):
Wim van Dijk, heteren, bovag garage, voordelig en echt heel erg goed!
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 28 aug 2008, 22:52
door fransje1973
Hebben ze bij de dealer je compressie gemeten? Het zou wel kunnen dat hij als hij wat warmer wordt pas problemen gaat geven door een cilinder die minder druk opbouwt(compressie) omdat hij als je hem koud start een rijker mengsel heeft...Als dat het geval is, moet dat met een compressie testje boven komen. Is in de top 30 minuten werk als ze die meter niet ergens op moeten graven...Maar blijft hij dan op 4/5 pitten lopen warm? Of loopt hij weer netjes als je hem gelijk uitzet en opnieuw start? Ik weet dat er ook een mogelijkheid bestaat om je injectoren ultrasoon te laten reinigen, stuk goedkoper als vervangen.Vervelend altijd die zoekplaatjes. Je moet even een bedrijf vinden bij jou in de buurt die dat kan. succes
Re: 325Ci -- loopt onregelmatig
Geplaatst: 29 aug 2008, 01:40
door singhjunior
fransje1973 schreef:Hebben ze bij de dealer je compressie gemeten? Het zou wel kunnen dat hij als hij wat warmer wordt pas problemen gaat geven door een cilinder die minder druk opbouwt(compressie) omdat hij als je hem koud start een rijker mengsel heeft...Als dat het geval is, moet dat met een compressie testje boven komen. Is in de top 30 minuten werk als ze die meter niet ergens op moeten graven...Maar blijft hij dan op 4/5 pitten lopen warm? Of loopt hij weer netjes als je hem gelijk uitzet en opnieuw start? Ik weet dat er ook een mogelijkheid bestaat om je injectoren ultrasoon te laten reinigen, stuk goedkoper als vervangen.Vervelend altijd die zoekplaatjes. Je moet even een bedrijf vinden bij jou in de buurt die dat kan. succes
ze hebben de compressie gemeten en daar heeft cylinder 2 en 4 minder compressie dan de rest op moment van het probleem. fout melding is verbrandingsprobleem op cylinder 2 en 3. maar als je het uit zet en dan weer aan loopt die weer op 6. injectoren heb ik al vervangen..ik denk toch ergens een slangetje die vacuumlek heeft of kabelbreuk. want merkte laatst ook dat als hij koud is de toerental op en neer gaat.