Pagina 1 van 1

Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 18:05
door Roel_m
Ik heb onlangs mijn thermostaat vervangen omdat deze aan vervanging toe was. Mijn motor raakt na 10 min rijden nog steeds over hit. Ook krijg ik geen warme lucht in de auto meer in de auto zelf. Waar kan dit aan liggen?! :gek:

Ik heb mijn auto al ontlucht door de kachelkraan open te draaien en het ontluchtingsknopje open te draaien. Ook heb ik een foto hier toegevoegd wat een lekkage aangeeft op de spruitstukken vanaf het blok, dit zorgt ook voor wat lichte witte rook. Kan het hieraan liggen?

Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen :amen:

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 18:22
door matheeuwissen
Lucht in het systeem. Goed ontluchten. Want nog niet alle lucht is uit het systeem.

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 18:35
door Roel_m
Hoe doe je dat precies dan (onluchten) want ik doe blijkbaar iets verkeerd.....
Het ligt niet aan mijn koppakking ofzo, dat het lekt op mijn spruitstukken?

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 18:45
door matheeuwissen
je moet je motor laten draaien en die plugjes op je koelsysteem eruit draaien. Zo lang laten lopen dan er gewoon water uit die dopjes stroomt. Dan dicht draaien en afvullen.

Je krijgt geen warme lucht uit het systeem omdat er nog geen lucht in het systeem zit.

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 19:01
door Roel_m
Met die plugjes bedoel je dus de draaidop van het reservoir en de wat kleinere schroefdopje toch?

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 19:11
door matheeuwissen
jup.

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 19:13
door matheeuwissen
AdE39 schreef:Hallo beste Senna,

Maar vanzelfsprekend heb ik daar wel even de tijd voor.
Het is even een lang verhaal, maar het is goed leesbaar en begrijpelijk.

Ik ga er dan gewoon van uit, u heeft het koelsysteem geheel gereinigd en leeg gelaten.
Men begint uiteraard met het aftappen van het koelsysteem, met het geheel openen van de kachelkraan, dus op de warmste stand zetten, zo kan echt alles weg vloeien uit het koelsysteem.
Laat de kachelkraan verder zo staan.

U heeft dus afgetapt onder aan de radiateur, en u heeft de aftapplug onder het spruitstuk uit het motorblok gedraaid.
Vang uiteraard wel al deze vloeistof zoveel als mogelijk op, het is chemie.

U wilt nu gaan vullen.
Draai de aftapplug in het motorblok terug vast, en sluit het aftappunt onderaan de radiateur.

U bent nu helemaal klaar om te gaan vullen, denk daar bij aan 10,5 liter KVS.

U draait allereerst de ontluchtingsnippels uit de boring, soms zitten er 2 van deze zwarte ronde nippels in het systeem, herkenbaar aan de 10 mm zwarte ronde kop, met een kruis er in gegraveerd.
Vaak zit er een boven op de radiateur, of op de bovenste slang van de radiateurslang.
Soms zit er een nabij het oliefilter huis, ligt er aan welk type motor er is gemonteerd, maar u ziet het direct.

Zet het contact aan, zet de aanjager op een aantal streepjes 2,3 of 4, dit is om de extra electrische waterpomp in te schakelen die is opgenomen in het koelsysteem!
De kachelkraan of wanneer er een dubbel systeem is gemonteerd voor de linker zijde en de rechterzijde apart te koelen of te verwarmen. Draai dan beide op de warmste stand.

Vul nu het koelsyteem tot de ontluchtingsnippels een stroom van KVS laat zien, zonder dat daar nog bubbels in aanwezig zijn, is dit het geval, dan kunt u de ontluchtingsnippel(s) sluiten.

Vul het koelsysteem bij tot het juiste peil.
En sluit de vuldop.

Start nu de motor, maar ga er dus echt niet mee rijden!!
Geeft u nu een keer of 4 a 5 een stoot gas, dit dient te gebeuren met een motor toerental tussen de 3.500 toeren per minuut en de 5.000 toeren per minuut, ( afgekort RPM/Min. ).
Dit dient dus te geschieden binnen de 30 seconden!
De reden dat dit dient te geschieden binnen de 30 seconden, dat is omdat de KVS niet warm mag worden, en het uitzetten van de KVS te voorkomen!

Schakel de motor ook direct uit.

U kunt nu met een gerust hart, de vuldop van de radiateur of het expansie tankje open draaien, want de KVS is dus nog niet warm.
Controleert u nu het KVS peil, het is dus mogelijk dat u nu dient bij te vullen, u kunt dit aan de hand van de nog overige KVS zien.
Heeft u nu tot het juiste peil bijgevuld, sluit u nu de vuldop weer.

U kunt de motor weer starten, maar ga er vooral nog niet mee rijden!
Laat nu met een ntoerental van rond de 1.500 RPM/Min. de motor warm draaien, dus op bedrijfstemperatuur komen.
Dat is dus te zien aan de temperatuurmeter, u weet immers wat de juiste stand is van deze temperatuurmeter, als de motor bedrijfswarm is.
U ziet als de motor de bedrijfstemperatuur heeft bereikt, dat deze nog een klein stukje voorbij de normale stand gaat, maar dan zakt de temperatuur weer terug naar de normale stand, dat is dus een teken, dat de thermostaat is geopend, en dat de bedrijfstemperatuur is bereikt.
Laat nu de motor nog even een minuut met dit toerental doordraaien, u ziet nu dat deze temperatuur gehandhaafd blijft.

U kunt nu de motor stil zetten.

Maar laat de vuldop a.u.b. met rust, want als u deze nu zou openen, dan krijgt u echt een heet onthaal van KVS over u heen, en dat geeft erg nare brandwonden, doe dat dus nooit!

Laat de motor lekker even afkoelen tot de buiten temperatuur is aangenomen.
Pas als de motor geheel is afgekoeld, dan kunt u met een gerust hart de vuldop openen.
Controleer nu het KVS peil, en vul eventueel tot het juiste peil.

Nu zou als het goed is, zal het koelsysteem op de juiste manier ontlucht moeten zijn.

Maarrrr, let u uiteraard nog wel de eerste 200 tot 300 km op de juiste KVS peil, en wel voordat u met de auto gaat rijden.

Opmerking!
Soms kan het mogelijk zijn, dat u de BMW iets omhoog moet zetten, met de voorzijde, zodat het ontluchten beter zal verlopen, echter ik heb het dus niet ondervonden, dat ik dat moest doen, maar het kan mogelijk zijn.
Plaatst u dan de BMW met de voorwielen op een paar houten blokken weerszijde. 10 cm is voldoende, of zet deze op een heuveltje, dat vaak aanwezig is bij sommige opritten.

Voer deze ontluchtings procedure uiteraard wel uit, als u helemaal klaar bent met alle reparaties, zoals het afdichten van alle slangen en dergelijke.
Want anders blijft u bezig.

Als u deze ontluchtings procedure heeft uitgevoerd, dan heeft u verder geen enkel probleem meer met warm lopen, tenzij er onverhoopt een lek aan het licht komt.
Hopende dat dit niet zal gebeuren, laten we daar a.u.b. vanuit gaan.

Succes, beste Senna. :duimen:

Beleef nog erg veel rij plezier met uw BMW :driving:

Met vriendelijke groet,
Ad

Hier de methode zoals het zou moeten.

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 21:03
door Roel_m
He bedankt voor de moeite allereerst. Begrijpelijke handeling dit. Alleen verblijf ik met een vraag. Moet ik nu alle KVS eruit halen en opnieuw beginnen? Bij mij zit er namelijk al KVS in....

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 26 mei 2013, 21:39
door matheeuwissen
Nee, niet alles er uit. Dit ging ook over het aftappen.

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 28 mei 2013, 11:14
door Roel_m
Ik heb het geprobeerd maar het lukte niet echt. Het leek wel alsof er na een tijdje geen lucht en geen belletjes meer naar boven kwamen. De slangen van de radiator bleven echter heel zacht en het leek alsof ze leeg waren? Na een klein stukje rijden zaten ze weer vol met lucht waarnaar ik vervolgens weer het ontluchtstechniek hanteerde. Hierdoor kwam het pijltje van weer op stabiel te staan weergegeven in de cockpit.

Ik ga vandaag even kijken of de thermostaat juist is geplaatst en dan opnieuw laten ontluchten zoals hierboven is weergegeven. Kijken of alle kabels juist zijn terug geplaatst.

Ik laat het je weten ;)

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 28 mei 2013, 11:42
door dw70
verwarmingsstand naar max schuiven (heet) en de blower van de verwarming altijd openen; stand 1 of zo (niet te hoog, heeft geen enkele zin). Als daar lucht inzit, blijf je altijd een luchtbel houden en oneindig ontluchten.

Schroef opendraaien en wachten tot kvs eruit stroomt. Niet gelijk sluiten. Laten lopen. Er komen altijd kleine luchtbellen na die er allemaal uitmoeten. Pas als het na een poosje stroomt zonder, sluiten. De dag erna bij een volledig koude motor, je kvs peil controleren en eventueel bijvullen. Dan pas starten.

P.s.: de een zweert bij het opbokken van de auto aan de voorzijde om de kvs naar het diepste punt te krijgen (verwarmingssysteem) en anderen zeggen dat het niet hoeft. Hou je nou sores, kun je dit alsnog proberen.

Suc6!

Re: Motor raakt overhit, Help!!!

Geplaatst: 09 jun 2013, 16:16
door Roel_m
Inmiddels al opgelost jongens! Ik heb tevens de waterpomp vervangen en de juiste manier van ontluchting toegepast zoals hierboven.

Bedankt allemaal!!!