Pagina 1 van 1

slechte warme start 330D

Geplaatst: 05 okt 2013, 11:50
door Turmalin
Hallo,

Mijn 330D Fl uit 2002 begint steeds meer moeite te krijgen met het aanslaan. Koud moet de startmotor al een aantal keren rond maar warm moet ik wel iets langer starten voordat hij aanslaat. EGR was enigsinds vies en heb ik goed schoongemaakt maar heeft niets geholpen.

Zo heel nu en dan gaat ook mijn DME lampje branden als ik flink volgas doortrek. Contact eraf en er op en hij is weer uit.

Verder loopt hij perfect en trekt ook goed door.

Iemand tips waarmee te beginnen?

Re: slechte warme start 330D

Geplaatst: 05 okt 2013, 14:31
door Willian
ik denk dat er te weinig restdruk op de injectoren is. de brandstof in de injectoren gaat dan koken, zo komt er lucht in de injector en wordt warm starten moeilijker.

ik zou om te beginnen eens foutcodes uit laten lezen. ook even de live data bekijken, stationair moet de raildruk +/- 300 bar zijn. als deze hoger is (bijv 400-450 bar) kan dat duiden op versleten injectoren.

Het DME lampje dat soms gaat branden kan duiden op een - door de DME gemeten - te lage raildruk bij volle belasting. dit duidt eveneens op versleten injectoren.