Pagina 1 van 1
Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 11:32
door vince81
Goedemorgen,
Mijn vader heeft een 525D uit 2006 die hij gebruikt als taxi. Wegens ziekte zal hij de auto voor een aantal maanden niet kunnen gebruiken. Gezien de extra elektronica die er bij een taxi inzit loopt de accu vrij snel leeg dus wil hij de accu loskoppelen.
Kan het voor problemen zorgen wanneer een accu dermate lang is losgekoppeld? En hoe werkt dit met het op slot doen van de auto? Er is geen ouderwets sleutelgat meer waarmee je hem gewoon op slot draait.
Wanneer de auto geen stroom meer heeft zal de afstandsbediening toch ook niet meer werken neem ik aan?
Alvast bedankt voor jullie hulp!
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 11:42
door DennieV
Ik neem aan dat de auto binnen gestald wordt?
Druppellader op de accu,probleem opgelost
Die dingen kun je overal halen,autoshop,praxis...
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 12:00
door vince81
Jammer genoeg kan hij niet binnen worden geplaatst, de auto blijft bij mijn ouders voor de deur staan.
Toevallig kreeg ik net een telefoontje van mijn vader dat hij zo'n zwart, plastic sleuteltje aan zijn reservesleutels heeft hangen waarmee de deuren handmatig op slot kunnen worden gedraaid, dus dat probleem is opgelost. Zijn er verder nog problemen die te verwachten zijn wanneer er een aantal maanden geen stroom op de auto staat? Ik neem aan dat dingen als radiozenders en dergelijke opnieuw zullen moeten worden ingesteld? Dat lijkt me geen al te groot probleem

Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 13:52
door tom_il
Er zit ook een gewone metalen sleutel in je sleutel, die kan je eruit schuiven. Die plastieke zou ik niet dadelijk gaan gebruiken.
Het enigste dat hij verliest is de klok en de dagteller. Al de rest blijft.
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 13:58
door tom_il
Hier zie hem eruit geschoven :

Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 14:18
door vince81
Thx voor de tip! Daar hadden we echt geen idee van eigenlijk

Goed om te weten!
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 14:54
door tom_il
Graag gedaan. Is nochtans handig om te weten als je afstandsbediening niet werk. Ik raad je aan om de handleiding van de wagen eens door te lezen.
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 26 jan 2014, 23:13
door streamline
Ik weet niet hoe het zit met een taxi qua wetgeving, maar het lijkt mij beter om eens in de 2 weken of eens in de maand de auto te laten lopen en mee te rijden. Beter voor de techniek en je accu blijft in conditie zonder druppellader.
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 27 jan 2014, 09:09
door vince81
Dat zou idd het beste zijn, maar met alle extra electronica die er in zit is de accu na ongeveer een week al leeg. Wegens ziekte kan/mag mijn vader er niet in rijden tot waarschijnlijk ergens in april/mei en om tot die tijd iedere week de auto stationair te laten draaien voor een flinke tijd leek ons ook niet de beste oplossing.
Daarnaast mag je wettelijk gezien maar 500 prive kilometers per jaar rijden in een taxi dus hem iedere week meenemen voor een flink stuk rijden is ook niet echt een optie. Vandaar dat we toch maar de accu loskoppelen.
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 27 jan 2014, 10:29
door Ralph
Staat ook in de handleiding van de auto wat te doen als je langere tijd niet rijdt.
Auto op een lader, bandenspanning op een hogere waarde als normaal (zie je handleiding in de auto).
Re: Accu 525D voor lange periode loskoppelen
Geplaatst: 27 jan 2014, 17:52
door streamline
Dan lijkt mij er ook iets niet goed met de electronica, dan heb je ergens een lekstroom en dat hoort niet.