Pagina 1 van 1

stationair draaien e36 320i help

Geplaatst: 30 mei 2019, 21:21
door Black mamba
hoi even wat technische hulp nodig ivm een e36 320i cabrio dat mijn stiefzoon heeft gekocht , de wagen heeft optisch wat werk maar dat is het probleem niet ;)
het probleem is het volgende , de wagen rijdt en draait goed maar enkel als de luchtmassameter niet aangekoppeld zit ... als we deze inpluggen valt het toerental onmiddellijk naar beneden en valt de motor uit.... de vorige eigenaar heeft de luchtmassameter al vervangen ( met een 2dehandse ) maar het probleem blijft hetzelfde.
De wagen heeft wel een spaghetticollector zitten (die vermoedelijk een beetje blaast maar moeilijk vast te stellen met de koelschroef die draait ).
Na wat opzoekwerk hebben wij al volgende dingen geprobeerd
- luchtmassameter (geleidingsdraden) gereinigd maar was eigenlijk niet vuil
- slangen naar de inlaatklep gecontroleerd zaten kleine scheurtjes in en deze voorlopig dichtgeplakt om te testen maar geen beterschap.
- gasklep gereinigd (was redelijk vuil) maar beweegt goed
- gasklepsensor gedemonteerd en terug ingevet (was nodig)
- lambdasondes niet kunnen testen zou niet weten hoe...

tot op nu nog hetzelfde fenomeen

iemand ervaring hiermee :iono: ?

alvast bedankt :bow:

Re: stationair draaien e36 320i help

Geplaatst: 31 mei 2019, 06:10
door Daytonawim
Vacuumslangen, carterventilatie, olievuldop, klepdekselpakking, slangen tussen inlaat en luchtmassameter.

Lekkage in uitlaat traject voor de labda ,

Dat zijn eigenlijk de eerste zaken die goed moeten zijn om ander zaken uit te kunnen sluiten.

Haarscheurtjes in bovengenoemde slangen komen vaak voor, als je er aan zit worden ze erger omdat de boel is uitgedroogd. Vervangen kost ook weer niet de hele wereld.