Pagina 1 van 1

Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 09:24
door Reef
Dag kenners,

Ik heb helaas geen knop om mijn spiegels automatisch te laten inklappen. Is het dan ook simpelweg niet mogelijk dat mijn spiegels automatisch inklappen of zou het wellicht wel in te stellen zijn via Carly of iets dergelijks?

Wellicht een domme vraag, maar stel hem toch.

Het betreft een bmw 5 serie, e61 touring, bouwjaar 2009....

Alvast bedankt voor de antwoorden.

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 09:54
door Vespaman
Domme vragen bestaan niet hoor !
Als je geen knopje heb, gaat het niet lukken, dan maar alleen handmatig. Zachtjes tegen het spiegelhuis drukken en dan klapt hij in.
Bij BMW is dat echt een extra optie, bij andere merken heel vaak standaard. Maar helaas een optie die mensen niet aanvinken als zij de auto, nieuw als 1e eigenaar bestellen.

Ik heb het zelf ook helaas niet, terwijl het een dealer demo was. Zou je toch wat meer verwachten, maar helaas......

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 10:40
door Reef
Was er eerlijk gezegd al bang voor. In ieder geval bedankt voor het antwoord!

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 11:37
door Edward
Maar... raamschakelaar met knopje voor spiegels is natuurlijk wel achteraf te bestellen. €132,30 (inclusief Ekris sponsorkorting)

https://www.realoem.com/bmw/nl/part?id= ... 1319122111

Ik weet niet zeker of coderen noodzakelijk is, geen ervaring mee.

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 13:17
door Reef
Maar goed, zou dat betekenen dat met het installeren van een raamschakelaar en eventueel coderen het geregeld kan worden? Niet dat er elektrisch nog een en ander gedaan moet worden?

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 15:35
door Edward
Dat weet ik niet... ik reageer enkel op het feit dat je geen knopje voor de spiegels bij je raamschakelaars hebt, maar alles valt te retrofitten. Heb je het geld voor deze retrofit over? Zo ja, misschien Ryan (Source) even vragen.

Misschien is een andere schakelaar voldoende. Misschien moet er iets met de LINBUS gebeuren... ik weet het niet.

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 03 mei 2020, 16:21
door Reef
Als het allemaal een beetje makkelijk te monteren zou zijn en ik zou iemand weten voor het coderen mocht dit nodig zijn dan zou ik het geld er zeker voor over hebben. Elektrische inklapbare spiegels zou voor mij echt een upgrade zijn....

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 04 mei 2020, 11:07
door jos528
gaat niet lukken zou ik denken omdat er in jou spiegel dan ook geen elektromotorje zit om hem in te laten klappen
zou de bedrading al aanwezig zijn.

Re: Spiegels automatisch inklappen

Geplaatst: 06 mei 2020, 08:08
door Bart70
Naast de raamschakelaar en codeerwerk, moeten je deurmodules hier ook geschikt voor zijn en je zult ook andere spiegels nodig hebben.

Modules kosten niet zoveel, ik had ze destijds via DParts voor weinig. Deurschakelaar is ook voor weinig te vinden, spiegels zijn een duurdere grap.

Tevens dient er een draad getrokken te worden naar de binnenpiegel als je ook de dimfunctie er meteen op wilt.

In de showroom van mijn ex-E61 kun je wel het een en ander vinden denk ik. (viewtopic.php?f=120&t=37551)