Pagina 1 van 1

Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 12:02
door Robin
Nu de winter voor de deur staat en het vroeg donker wordt, zijn parkeersensoren op slecht verlichtte plekken wel handig.

Afgelopen 'winter' begonnen mijn parkeersensoren te haperen. Destijds geen aandacht aan besteed omdat dat wel het minste was wat de auto mankeerde. Echter toen de kou een beetje uit de lucht was, werkten ze ineens weer feilloos. De hele zomer lang. Nu het al een paar weken wat kouder is, begon vorige week het geneuzel weer. Dus, nu mijn vraag:

1. Zijn er mensen die dit probleem eerder aan de hand gehad hebben? Ik moet vanavond de auto nog even in z'n achteruit zetten om te luisteren of er een sensor is die een koukleum is, of dat het ergens in de bedrading zit.
2. Zijn er toevallig ook een beetje gedegen opties voor after-market sensoren? Als het een van de twee middelste sensoren is, betekent het volgens RealOEM dat ik €184 kwijt ben. En dat is me net iets te gortig voor een paar piepjes.

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 12:19
door martindebelitos
ry effe langs de autoslopery

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 12:21
door Robin
Is inderdaad ook nog een optie! Echter heb ik dan de kans dat ik binnen afzienbare tijd weer aan de beurt ben. En dat wil ik liever voorkomen.

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 12:24
door martindebelitos
een sensor is een sensor. op de sloop kosten misschien een 5 euro per stuk. dan betaal je toch meer by de dealer

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 12:26
door Robin
Zo was 't niet bedoeld Martin... Bedoelde meer dat als er gewoon degelijke aftermarket sensoren zijn, dat ik dan liever een nieuwe aftermarket sensor koop dan een sensor op de sloop, waarbij ik een risico heb dat ik binnen een korte tijd weer alles los moet halen.

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 13:36
door Robin
Net even gecheckt: alleen de sensor rechts buiten (dus passagierskant) doet het, de andere drie niet. Gezien het me sterk lijkt dat ze er alle drie tegelijk mee stoppen en het ook tegelijk weer doen, vermoed ik een probleem in de bedrading. Kan iemand bevestigen of ontkrachten dat de bedrading via de rechterzijde loopt?

Net voor de zekerheid ook de sloop maar even gebeld. Ze hadden een touring staan, wisten alleen niet of er sensoren op zitten.

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 16:34
door Robin
Zojuist eerst maar even gekeken voordat ik wat kocht. Wéér een cadeautje van de vorige eigenaar.

Afbeelding

Draad verkeerd weggeduwd van de linker sensor, waardoor hij tegen de uitlaat aan kwam. Is opgelost en werkt weer naar behoren!

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 16:39
door Edward
Toch lief van de vorige eigenaar... al die cadeautjes!

Re: Parkeersensoren storen bij koud weer

Geplaatst: 20 okt 2020, 16:47
door Robin
Dat zeker Edward...