Pagina 1 van 1

F11 stottert bij koude motor en warme motor

Geplaatst: 15 jan 2026, 18:26
door ReinderKluin
Goedenavond iedereen, mijn naam is Reinder en trotse eigenaar van BMW 528i F11 Bj 2011 met een mooie 6 cilinder.💪

Rij al jaren bmw E30,E39,E61 en sinds kort dus een F11.
Het probleem wat ik heb lees ik ook op deze forum maar niet echt gelezen wat de oplossing is. Mijn probleem is dat bij een koude motor en vooral tussen de 1500-2000 toeren de motor stottert/inhoud.

Waar ik de auto bij heb gekocht heeft al het een en ander gedaan. Nieuwe distributieketting, nieuwe injectors 6 st. Nieuwe bougies en nieuwe bobines.

Maar toch blijft het probleem aan houden, heeft iemand hier ervaring mee, ik heb ook iets gehoord over walnut blasting. Maar zelf geen ervaring mee.

Bij voorbaat dank 👍
Met vriendelijke groet Reinder

Re: F11 stottert bij koude motor en warme motor

Geplaatst: 15 jan 2026, 21:52
door B-Buster
Hoeveel km ervaring heeft de auto?

Vervuilde kleppen kunnen dat inderdaad veroorzaken, wat je kunt verhelpen met walnut blasten. Gaat vaak gepaard met minder vermogen.

Het kan ook komen door verkeerde bougies, verkeerd merk bobines (zijn deze motoren erg kritisch op), een LMM die niet goed meer is, lambdasondes, en zo kun je nog even doorgaan.

Uitlezen om te kijken of ie ergens over moppert is stap 1.

Re: F11 stottert bij koude motor en warme motor

Geplaatst: 16 jan 2026, 10:18
door ReinderKluin
Dank voor je reactie Heer Buster

Op de teller staat 145000km en ik heb 2 foutmelding. De eerste is ECM 1F802 software gegevens ongeldig en tweede is CF 2501 aanhangwagen.

Volgens de garage zit er een nieuwe update op de ECM. Het is begonnen met een klein hikje en na 20 min rijden is het weg. Maar het hikje wordt wel erger en van de week voelde ik deze ook met een warme motor na een wasstraat beurtje, dan laat ik de motor altijd door lopen tijdens het schoonmaken vandaar warme motor maar netjes op temperatuur.

Garage heeft niet eerder tijd dan 16 febr😭
Maar zal ff kijken wat voor merk bobines en bougies er in zitten.

Top dank je voor de info 👍
Afbeelding

Re: F11 stottert bij koude motor en warme motor

Geplaatst: 17 jan 2026, 10:58
door Source
Wat is nu weer een ecm???
Vind het maar apart bij die km-stand de distributieriem vervangen.

Ik zou beginnen met uitlezen met BMW software.