Het is mij ook opgevallen maar sinda ik mijn carterventilaite en nox sensor (bimmerprofs) heb gefixt. Lijkt het wel minder zijn geworden ja....maar ik kan het niet meten...dus gevoelskwestie...Brandstofverbruik is ook minder geworden sinds de fix met zeker 10-15% dat verklaart ook misschien...??jos528 schreef:wel veel condensrook s,morgens als het koud is .Zelfs na 10 km gereden te hebben. Iemand daar ook last van.
Olieverbruik 523i LCI N53
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
HANDIG in onderhoud, kleine reparaties, coderingen en evt diagnose.
Alles gaat gepaard met tijd, kennis en beschikbare informatie en/of middelen...een glazenbol heb ik niet
E61 523i LCI verkocht
Alles gaat gepaard met tijd, kennis en beschikbare informatie en/of middelen...een glazenbol heb ik niet
E61 523i LCI verkocht
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Ja die condensrook, ook na een tijdje gereden te hebben, dat heeft mijn auto ook!jos528 schreef:ik rijd nu bijna een jaar met mijn 523 i LCI N 53 138.000 km
Ongeveer 10.000 km gereden , maar nog niks bij hoeven te vullen
wel veel condensrook s,morgens als het koud is .Zelfs na 10 km gereden te hebben. Iemand daar ook last van.
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Ik bedoel dit:turbojong schreef:kan het niet zijn dat de zuigerveren van de N53 motor gewoon slecht zijn, zoals bij Audi's van bepaalde bouwjaren?
Kan het niet zijn dat BMW in de N53 motor ook lagere schraapveren heeft toegepast om het brandstofverbruik terug te dringen? De N53 motor is toch ook primair ontwikkeld om het verbruik lager uit te laten komen en zo een 'schonere' motor te ontwikkelen die aan de steeds strengere milieu eisen kan voldoen?Zuiniger maar vuiler
Bij deze motoren zijn de olieschraapveren de Achilleshiel. Pedro Hartog: “De eerste TFSI-motoren hadden een 2 mm hoge schraapveer met ovale afvoergaten voor de smeerolie. Die zijn vanaf bouwjaar 2008 in de TFSI-motoren en de TSI-motoren bij VW, Seat en Skoda (1.8 en 2.0 turbo) vervangen door olieschraapveren van slechts 1,5 mm hoog. Met als doel minder wrijving in de cilinders en dus een lager brandstofverbruik. Maar de kleinere boringen in de schraapveer raken veel sneller verstopt dan de ovale gaten in de olieschraapveren van de eerdere 2.0 T(F)SI motoren.” Het gevolg: “Vervuilde zuigerveergroeven, en zuigerveren die onvoldoende krimpen en uitzetten. Steeds meer olie uit de smeerfilm blijft in de verbrandingsruimte achter in plaats van naar het carter te stromen. Op den duur kunnen de schraapveren door de vervuiling zelfs vastlopen in de cilinder.”
- Rene Harley
- Berichten: 78
- Lid geworden op: 30 dec 2015, 11:35
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Hoi, ik had zelf ook last van wat olievervuiling bij een N53 motor, tijdje geleden heb ik een walnutblast laten doen en wat een verschil...de auto rijdt weer als nieuw terwijl ik vond dat hij niet slecht reed hoor, maar nu pakt tie sneller op en het olieverbruik is met zeker 50% gedaald. Als je de foto’s zag van het inlaattraject voor en na de behandeling dan snap je waarom hij vooral bij de koude start niet zo lekker liep. Kan het je zeker aanraden om zo’n blast te laten doen.
Als je meer info wilt kan je me een pb sturen. O en bijkomend voordeel is dat hij iets zuiniger met de brandstof omgaat.
Groet René
Als je meer info wilt kan je me een pb sturen. O en bijkomend voordeel is dat hij iets zuiniger met de brandstof omgaat.
Groet René
-
- Berichten: 396
- Lid geworden op: 21 apr 2015, 20:08
- Locatie: Broek op Langedijk
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Ik had die condensrook alleen als ik 95 had getankt (de 10% ethanol geeft behoorlijk veel damp) nu ik alleen nog 98 tank is er bijna geen condens te zien.turbojong schreef: ↑22 feb 2019, 19:49Ja die condensrook, ook na een tijdje gereden te hebben, dat heeft mijn auto ook!jos528 schreef:ik rijd nu bijna een jaar met mijn 523 i LCI N 53 138.000 km
Ongeveer 10.000 km gereden , maar nog niks bij hoeven te vullen
wel veel condensrook s,morgens als het koud is .Zelfs na 10 km gereden te hebben. Iemand daar ook last van.
onderstuur is als je de muur met de voorkant raakt,
overstuur is als je de muur met de achterkant raakt
paardenkracht is hoe hard je de muur raakt
en koppel is hoe ver je de muur meesleept.
overstuur is als je de muur met de achterkant raakt
paardenkracht is hoe hard je de muur raakt
en koppel is hoe ver je de muur meesleept.
-
- Berichten: 366
- Lid geworden op: 10 jul 2017, 11:54
- Locatie: Noord Brabant
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Heb ik onlangs ook gedaan geheel volgens aangegeven procedure, maar helaas ook geen enkel verschil!Martijn van Tilburg schreef: ↑29 nov 2018, 07:31 Beste Turbojong,
Je zou ook nog een behandeling met onderstaand product kunnen overwegen:
AntiCarbon Zuigerveer Reiniger 10ml
Productomschrijving:
Vervuilde zuigerveergroeven veroorzaken vastzittende zuigerveren.
Deze zijn heel vaak een oorzaak van hoog olieverbruik.
Hierdoor kunnen de zuigerveren zeer snel slijten, loopt de compressie terug, en neemt het olieverbruik toe.
Het gevolg hiervan is dat de motor vermogen verliest en minder presteert en op den duur zelfs kapot loopt.
Anticarbon reinigt de zuigerveergroeven, waardoor de zuigerveren weer naar kunnen functioneren.
Vermindert het olieverbruik.
Herstelt het verloren motorvermogen
Heeft een gunstige invloed op het brandstofverbruik.
Bijzonder effectief bij hoog olieverbruik.
Ook een goede oplossing voor problemen met tikkende kleppen.
Anticarbon maakt de hardnekkige vervuiling zacht waardoor het gemakkelijk via verbranding door de uitlaat wordt verwijderd.
Een olieverversing is NIET nodig!
Bestel 1 tube per cilinder !
Gebruiksaanwijzing
1. De motor opwarmen. Belangrijk! De motor dient warm maar niet heet te zijn.
2. Haal de bougiekabels los en verwijder voorzichtig alle bougies.
3. Knijp de inhoud van de tube uit in de cilinder en draai de bougie in de cilinder. Herhaal deze procedure per cilinder.
4. Wacht 20 minuten. Verwijder weer alle bougies. Dek de cilinderopeningen af met een absorberende doek zodat het middel niet op de lak komt. Start de motor 4-5 maal voor een paar seconden.
5. Draai de bougies weer in en sluit de draden aan.
6. Start de motor en laat hem gedurende 15-20 minuten met hoge toerentallen draaien. De vervuiling wordt via de uitlaat verwijderd.
Dus baat het niet, dan schaadt het niet!
Succes
Ook geen rook na enige tijd stationair en spuit gas. Dus rest mij alleen nog de olie schraap veren.
Maat olie verbruik wordt ook niet erger, dus denk dat ik het voor lief neem.
Ook is mij 3 maanden geleden door de BMW specialist geadviseerd om in mijn geval M5 olie te gaan verbruiken. Dus ik rij nu al 3 maanden met 10w60. Olie verbruik is hierdoor wel een heel stuk minder geworden maar helaas iets weg.
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
De N53 neemt is sommige gevallen net zoveel olie als de N52. Ik ken mensen die tot een liter per 2500 km gebruiken met een N53. Soms is iets pittiger rijden ook beter voor de motor ipv veel op de motor uitrollen en juist dan olie verbruiken.
En 10W60 is niet specifiek een M5 olie. Het wordt aangeraden voor alle M-motoren. Zelf gebruik ik het (op aanraden van de garage) ook in mijn N52. Koud en op temperatuur iets dikker dan 5W30. En ben nu 1000 km verder dan wanneer ik met 5W30 weer een liter moest bijvullen.
En 10W60 is niet specifiek een M5 olie. Het wordt aangeraden voor alle M-motoren. Zelf gebruik ik het (op aanraden van de garage) ook in mijn N52. Koud en op temperatuur iets dikker dan 5W30. En ben nu 1000 km verder dan wanneer ik met 5W30 weer een liter moest bijvullen.
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Dit is het geluid na de koude start bij gas geven. Als de motor goed warm is, hoor je bijna niks meer. Klinkt m.i. niet goed....
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
En het zijn niet de klepstoters toevallig? Je kan googelen op E60 lifter tick. Kan door korte stukjes rijden komen.
E46 320i: 2018 - 2019
E60 530i: 2019 - heden
E60 530i: 2019 - heden
Re: Olieverbruik 523i LCI N53
Heb mijn verlies genomen en de auto maar ingeruild met het eerlijke verhaal erbij uiteraard. Ik zag bij mijn vaste BMW specialist Kees Bakker nl. een mooie e61 525i van eind 2009 met veel mooie opties en een keurige km stand van 160k. Inruilen = huilen zegt men, in dit geval helaas ook natuurlijk, maar heb er wel een mooie BMW voor terug! Of deze e61 ook zoveel olie verbruikt, weet ik nu nog niet. Dat is aan een auto niet af te zien helaas...