Bericht
door steef » 06 sep 2021, 18:14
Jammer, hier gebeurt niet zo veel meer. Dat is uiteraard inherent aan de vraagprijzen (en om zo’n auto netjes te houden, roestvrij bedoel ik dan). De E30 is een op zichzelf staande auto, licht, en imho het meest fraaie dashboard wat er geleverd is door BMW. Alles wat daarna komt is zwaar.
Ooit naarstig gezocht naar een B6 3.5 (in de goedkope tijd), en toen werd me al duidelijk dat onversleutelde exemplaren nauwelijks nog bestonden. Dat is met de M3E30 hetzelfde. Pittige prijzen, voor auto’s zonder historie. De hoofdprijs als die er wél is, en dan nog, schadehistorie is wazig, en de origineel NL auto’s hebben flink last van het roestduiveltje. Ik heb er veel gereden, maar kwam er telkens niet uit met de eigenaar. Vaak wist ik wat er aan ging komen. Het forum is opgeheven, dat is jammer, want daar stond veel historie van de NL-auto’s, ook de restauratieobjecten. Uiteindelijk kreeg ik de kolder in mn kop, en ging op zoek naar een F355 Berlinetta handbak, maar kwam ondertussen een GT3 tegen. Die heb ik nog, die blijft. Een mens moet een keer tevreden zijn, en dat ben ik (nu). De F355 is een ramp om rijdende te houden. De GT3 is zorgeloos, kwaliteit! Toch blijft de hang naar een M3E30 hangen: die trok ik aan. Daar kon ik alles mee. De GT inmiddels ook, die is zoveel keer sneller, bruut, maar daar gaat het niet om bij een rijdersauto.
Er gaat wat veranderen in de autowereld. De ICE wordt onbetaalbaar (gemaakt), en kundige monteurs lijkt een uitstervend beroep. Wie kan er straks nog spatborden kloppen? Carburateurs van een V6 of V12 afstellen? Ook onderdelen beginnen schaars te worden. Ferrari stopt bijvoorbeeld na een x-aantal jaren met produceren van onderdelen. De liefhebbers van de nieuwe generatie Ferrari’s maken zich zorgen om de computers die de huidige apparaten aan moeten sturen. Het is Italiaans, het gaat dus stuk! Einde hobbyauto, tenzij een hobby-bob zich verdiept in de materie van de elektronica-wereld. (Daar zijn er al wat meer van).
Hoe actief het M3E30 forum was, diverse projecten, veel technische vragen, veel aanbod, zo uitgestorven lijkt het nu te worden. De M3 wordt te duur als hobbyauto, te duur om wekelijks even mee te toeren, en zo vergaat het vele merk-fora. Slechts een enkeling kan zich nog een dergelijk apparaat veroorloven, zet hem weg in een opslag, en gaat hoogstwaarschijnlijk geen tijd in een forum steken. Het straatbeeld wordt er ook niet fraaier op.
Met de inzet van onze (r)overheid op het gebruik van de EV, en absurde brandstofprijzen, zie ik de hobby van velen sneuvelen, en een uitsterven van diverse fora. Getuige de activiteit alhier. Een voorbode?
Save the manual!