electrische storing bmw e46 touring

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
fitnessmonteur

electrische storing bmw e46 touring

Bericht door fitnessmonteur » 05 feb 2013, 14:16

Hallo,

Sinds kort eigenaar van bmw e46 touring uit 2000. Helaas begint nu het electronisch circuit te storen.
In eerste instantie ging het rechter xenon licht uit, lamp verwisseld, niet opgelost. Vanalles nagekeken, niks kunnen vinden. Na een paar uur stilstaan deed hij het gewoon weer.
Auto naar garage gebracht voor vervanging motor en versnellingsbakolie, ga auto weer ophalen, doen de knipperlichten het buiten wel, maar op dashboard niet. Centrale deurvergrendeling werkte ook ineens niet meer en radio blijft aan en gaat niet meer uit. In een keer deden knipperlichten op dashboard het weer, mama buiten gaf hij de verkeerde aan. Nu doen ook de ruitenwissers het niet meer.

Kabelboom achterklep gecontroleerd, wel wat mantel defect, maar geen echte breuk kunnen zien of meten.
Nu 2 nieuwe relais besteld om in de gm5 module te vervangen, misschien dat dat wat oplost.

Iemand hier ervaring mee???

pms
Berichten: 28
Lid geworden op: 19 jun 2011, 17:39

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door pms » 05 feb 2013, 16:19

Hoi

Laat je accu eens doormeten, bmw staat er om bekend dat als de accu minder word
er gekke elektronische mankementen ontstaan

Gebruikersavatar
JdM
Berichten: 951
Lid geworden op: 22 apr 2009, 17:34
Locatie: Geldrop

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door JdM » 05 feb 2013, 19:06

Ik denk dat ALS het al aan de GM5 ligt, je het niet opgelost krijgt met twee nieuwe relais. Je hebt zoveel storingen dat de relais dat niet gaan oplossen, of er de boosdoener van zijn.
Succes, je hebt nog wel wat uit te zoeken verwacht ik..

fitnessmonteur

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door fitnessmonteur » 05 feb 2013, 22:04

Volgens de handelaar waar we de auto hebben gekocht, was de accu net vervangen. Dus dat zal waarschijnlijk niet het probleem zijn.

Op dit moment doet de radio het weer, is weer bedienbaar en werken de knipperlichten ook weer normaal. De binnenverlichting doet het nog niet, en de ruitenwissers werken ook nog niet. Ook blijft het lampje op het dashboard aan dat de kofferbak nog openstaat terwijl die gesloten is.

brokky
Berichten: 31
Lid geworden op: 03 dec 2012, 21:00

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door brokky » 13 okt 2013, 20:22

Iemand die hier iets meer over weet?
Sinds een week heb ik ook een touring uit 2004
en vanmorgen platte batterij gehad

En sindsdien brande het licht in de cockpit niet meer
Pinkers kwamen er.nog wel op.
Gestopt bij het 1ste tankstation om te controleren of alles buiten werkt, wilt de koffer niet af slot.

Radio ging niet meer, ik zag dat de navi cd eruit was gekomen eindelijk na dagen moeite doen dus er ook uit gelaten, bij vertrek geen richtingaanwijzers meer in de cockpit wel buitenaf.

Op mijn bestemming aangekomen werkte de koffer wel terug dus ben ik alle zekeringen gaan controleren.
Bij zekering 43 geloof ik, toen ik deze eruit trok lange tuut te horen in de auto dus snel er terug in contact op, motor gestart en ruitenwissers deden het niet meer.
Dus dit is er ook nog bijgekomen + spiegelverstelling gaat niet + automatisch sluiten bij vertrek + ramen openen + binnenverlichting blijft te lang branden bij vertrek + auto heeft mij daarstrak opgesloten terwijl de motor draaide en de led van het alarm ging branden, gelukkig had ik de 2e sleutel in men zak.

Alle zekeringen zijn in orde, relais zijn nog niet uitgemeten, de achterste ruitenwisser werkt wel nog.

Weet hier iemand raad mee? Buiten uitlezen wat zowizo zal moeten gebeuren verwacht ik

Gebruikersavatar
buhrmann
Berichten: 241
Lid geworden op: 16 aug 2010, 14:05
Locatie: Im Osten (backcorner | hinterwinkel)

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door buhrmann » 15 okt 2013, 16:37

Een bekende van me had laatst een 5 serie met veel elektra problemen, bleek de accubak vol te staan met water (lekkage van panoramadak)
Volvo V70 2.5D remap 170pk (2000) *current*
Honda Vision 110 (2015) *current*
E46 320d Touring (2002) *exit*
VW Polo 1.4D Steilheck (1991) *exit*
VW Golf III Variant 1.9tdi (1997) *exit*

brokky
Berichten: 31
Lid geworden op: 03 dec 2012, 21:00

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door brokky » 23 okt 2013, 12:59

buhrmann schreef:Een bekende van me had laatst een 5 serie met veel elektra problemen, bleek de accubak vol te staan met water (lekkage van panoramadak)
Bij mij was het ook iets met de batterij, ik denk dat de computer niet genoeg stroom kreeg.
Nieuwe batterij erin en opgelost

rob75
Berichten: 1003
Lid geworden op: 05 mar 2009, 12:48

Re: electrische storing bmw e46 touring

Bericht door rob75 » 23 okt 2013, 13:50

Met dit soort problemen heb je eigenlijk altijd te maken met:
- massaverbindingen slecht (na jaren gaan ze wat oxideren en veroorzaken overgangsweerstanden)
- vochtproblemen
- modules die aan hun eind komen.

Controleer altijd ook de accuspanning. Op de polen bij draaiende motor ca. 13,6 V, met contact uit minstens 12 V. Een nieuwe accu kan ook slecht zijn of te weinig vermogen leveren.
Begin eens met de massapunten op te zoeken, deze zijn prima te vinden als je even googlet op wds bmw online.

Succes,

Rob

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”