Dieselfilter vervangen

Alle tips, trucs en ervaringen met betrekking tot de BMW 5 Serie zijn hier te vinden
Gebruikersavatar
malle pietje
Berichten: 395
Lid geworden op: 11 jan 2014, 20:08
Locatie: Soest

Dieselfilter vervangen

Bericht door malle pietje » 01 mar 2014, 20:59

Vandaag vervangen, is een klus van niks maar maak gebruik van een brug. Met krik en assteunen is het te doen maar echt geen pretje. Tips: zorg voor voldoende papier/wat doeken, plastic handschoenen, een brug en het liefst een accu-boormachine met verlengstukje dop 8. Met dat laatste en een burg kost deze klus je iets minder dan 30 minuten.

Het filter zit aan de bestuurderskant halverwege de auto. Verwijder eerst de hondertwintigduizend boutjes van de bodembescherming en verwijder die. Verwijder vervolgens de iets minder boutjes van de zijkant van de plastic plaat onderop de zijkant. Verwijder ze aan 1 kant, zodat je de plaat open kunt trekken in de langsrichting. Hij hoeft er niet helemaal af.

Eenmaal los, kan je hem naar beneden trekken en zie je een langgerekte filter zitten. Hij zit vast met een 40mm torx aan een steun die met een 10mm moertje aan de bodem vast zit. De achterkant zit vast met een grote aansluiting met een borgklem, aan de voorkant alleen een slangeklem.

Leg wat doeken of papier klaar, verwijder de 10mm moer en draai vervolgens de slangeklem los. Wurm de slang van het filter en vang de diesel op. Je kunt het dopje van het nieuwe filter gebruiken om de oude af te sluiten.

Trek nu het oude filter naar je toe, en gebruik eerst een schroevendraaier en daarna een tangetje om de borgklem van de achterkant te verwijderen. Trek hem er helemaal uit, daarna kan je het filter helemaal los halen. Er komt nog flink wat diesel uit. Draai de torx los, en trek de beugel er af.

Zet het nieuwe filter met de achterkant vast met de borgpen, schuif de steun van de voorkant over het filter en schroef hem vast. Daarna de slang met de klem op zn plek hangen.

Nu mag je die negenentachtig bouetjes weer terug zetten. Uiteraard zal hij nog even stotteren bij starten.

Succes en een laatste tip: gebruik plastic handschoenen :shine:

h2o
Berichten: 163
Lid geworden op: 25 okt 2009, 10:18

Re: Dieselfilter vervangen

Bericht door h2o » 01 mar 2014, 22:46

Nog een kleine tip: kijk dan ook even naar je remleidingen...
Bij mij was die op 2 plekken (bij de klemmetjes) zo goed als doorgesleten/gecorrodeerd , toen we hem raakten met een schroevendraaier brak hij af.

Niet dat dat bij iedereen zo zal zijn maar het is een redelijke hoop werk door alle schroefjes e.d. om erbij te komen :)
When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car.

Plaats reactie

Terug naar “BMW 5 Serie (E60 / E61) DIY: Do It Yourself”