Aliexpress

, kosten zo rond de €25-, per stuk. Perfecte pasvorm!
Voor de Chinese markt heeft BMW ook de F18 uitgebracht, da’s een langere F10, vandaar onderdelen (zoals deurgrepen) in overvloed.
Anyway, het uitgesneden stuk was niet voldoende om de sierlijsten los te krijgen. Ik moest rondom de schroefjes heen snijden om alles los te krijgen:
De sierlijst met led verlichting had ik al losgewrikt.
Als alles los is krijg je toegang tot de verchroomde delen. Met torx 20 alles loshalen en voorzichtig opzij zetten/veilig opbergen. Pas op met vette vingers!
Daarna met de heteluchtgun verhitten. Verhit niet de lenscover maar het koplamphuis aan beide kanten. Je moet geleidelijk verhitten tot het punt dat het plastic week begint te worden. Daarna met een griptang de lenscover lostrekken. Ik deed steeds een stuk van 15cm tegelijk om de warmte er in te houden. Er zitten 3 plastic pinnen die zeer moeilijk meekomen. Hier gebruikte ik ook een platte schroevendraaier om medewerking te eisen.
Geduld is het magische woord en als alles goed gaat is dit het resultaat:
Volgende week de groef schoonmaken. Ik ben nog niet uit hoe ik dat ga doen. Stanleymes of dremel. Tips zijn welkom!