Hoe krijg ik de stekker van een BM24/BM54 los?

Alles met betrekking tot audio/video, iPod aansluitingen en navigatie
320i_racing_green
Berichten: 2
Lid geworden op: 10 mar 2016, 20:16

Hoe krijg ik de stekker van een BM24/BM54 los?

Bericht door 320i_racing_green » 16 mar 2016, 18:01

Sinds twee weken ben ik eigenaar van een 320i Touring uit 2001. Het is mijn eerste BMW, ben er trots op. Heb de auto gekocht van een particulier en deze week na laten kijken door mijn vaste garage. De auto staat er goed voor. Er is alleen wat lichte olielekkage, dat houd ik in de gaten.

Zoals bij vele forummers valt het geluid van mijn radio regelmatig uit. Heb een BMW monitor met navigatie en telefoon. Alle functies op de monitor werken, het geluid valt echter vaak weg. Ik heb de achterkant van de monitor al gecontroleerd, die aansluitingen lijken goed. Ik kan alleen de stekker van de module achterin bij het reservewiel niet verwijderen. Ik verdenk deze stekker, omdat als ik de draden beweeg het geluid weer terugkomt of wegvalt. Hoe verwijder ik deze stekker? Ik denk dat het een BM24 is (en niet de BM54). Wie heeft een tip?

En voor wie goedkoop zijn smartphone wil gebruiken voor de audio: gisteren heb ik een ION cassetteadapter met bluetooth in gebruik genomen. Werkt perfect! Gaat automatisch aan en uit en het geluid is acceptabel. Ben je voor 30 euro klaar zonder dradenboel!

GuidoB
Berichten: 81
Lid geworden op: 10 nov 2014, 17:16

Re: Hoe krijg ik de stekker van een BM24/BM54 los?

Bericht door GuidoB » 17 mar 2016, 11:34

Volgens mij zit die stekker vergrendeld met een soort hefboom (die aan de stekker vastzit). Het is dus een hendel die je overhaalt en dan komt de stekker los uit de ingang. Succes!

Gebruikersavatar
Marcel RSD
Berichten: 958
Lid geworden op: 24 mar 2010, 11:37

Re: Hoe krijg ik de stekker van een BM24/BM54 los?

Bericht door Marcel RSD » 17 mar 2016, 15:46

Dat is een trekvergrendeling. Ik zet daar een platte schroevendraaier tussen en draai deze een kwartslag. Wijst zich vanzelf, je ziet de sleuven aan de zijkant waarover de behuizing beweegt.
Showroom:
viewtopic.php?f=104&t=26506

Mods:
- Evolve ECU tune, Alpha-N, SAP delete, oct. 98, speed limiter removal
- Evolve carbon air intakes
- Evolve IATS relocate
- Evolve Medusa Headers + 200 cell cats

320i_racing_green
Berichten: 2
Lid geworden op: 10 mar 2016, 20:16

Re: Hoe krijg ik de stekker van een BM24/BM54 los?

Bericht door 320i_racing_green » 19 mar 2016, 16:00

Ga het snel proberen. Dank voor de tips!

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Audio en navigatie”