Brommend geluid en getril bij 140+

Voor alle technische vragen over de BMW 5 Serie
SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 22 nov 2023, 09:20

Goedemorgen,

ik heb sinds vorige maand een brommend geluid (lage frequentie) gepaard met trillingen opgemerkt als ik boven de 140 km/h rij met m'n BMW G30 540i XDrive. Dit alleen als ik vermogen vraag van de motor, als ik het gaspedaal loslaat is zowel het geluid als het getril direct weg.

Gister naar de bmw dealer geweest, daar heeft een monteur een stukje mee gereden, hij zegt dat hij het ook al lichtjes voelt bij snelheid boven de 100 km/u.

Ze vermoeden dat de aandrijfas links voor compleet vervangen moet worden, maar kunnen het niet met 100% zekerheid zeggen dat dat het probleem oplost. Het kan ook de kardan as zijn van voor naar achter zeggen ze, die de trillingen en het geluid doorgeven naar voor. Het lijkt vanuit de voorkant te komen.

Ze stellen voor dat ze een soortgelijke auto ernaast zetten, en dan eerst die aandrijfas links voor uitwisselen om te kijken of dat het probleem oplost. Lost dat het niet op, dan willen ze de kardan as uitwisselen.

Alle arbeid die hier in gaat zitten komt dus op mijn rekening. Dus ook het demonteren van het onderdeel uit de soortgelijke auto, en het weer terug monteren. Dit gaat dus een behoorlijk duur grapje worden voor mij, en het is ook niet eens zeker of het hier bij blijft.

Ik vraag me af of er niet betere manieren zijn om dit probleem aan te pakken. Bijv. met de juiste meet apparatuur het EXACTE probleem diagnoseren / lokaliseren zodat de oorzaak in 1x verholpen kan worden.

En dan mijjn 2e vraag: het gaat om een auto uit 2018 met 47k kilometers gereden, ik ben de 2e eigenaar gekocht in 2021 met 18k kilometers gelopen. Ik rij er vrij rustig mee. Hoe is het mogelijk dat er nu al een aandrijf as vervangen moet worden?

Suggesties zijn welkom!

gr. Sjaak.
Afbeelding

MarcF11
Berichten: 79
Lid geworden op: 06 dec 2018, 12:21
Locatie: Zeist

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door MarcF11 » 22 nov 2023, 15:37

Hoi Sjaak,

Ik weet niet waar je woont maar het eerste wat ik zou doen is een 2nd opinion laten doen. Je auto valt niet meer onder de garantie dus wat let je en zoek een goeie garage die goed bekend is met BMW en dat hoeft niet per se een dealer te zijn. John van der Rijt in Uden is daar een goed voorbeeld van. Ik heb zelf ook een 540I XDrive. De aandrijflijn is heel complex en gevoelig voor het minste of geringste. Ik kan me niet goed voorstellen dat bij deze kilometerstand de aandrijfas al vervangen moet worden, idem voor de cardanas. Houd ons op de hoogte svp.

Hartelijke groet,
Marc
M550i XDrive High Executive mediteran blau 2020
Mitsubishi Pajero 2300 Turbo Diesel 1984
Exen:
G30 540I xDrive High Executive M-Sport, karbonschwarz, 2018
F10 535I Luxury Line 2014
Saab 9-3 Coupé 2.0 T S automaat 1999
Saab 9-5 Aero Automaat 2007

ehombie
Berichten: 1560
Lid geworden op: 25 nov 2016, 13:12
Locatie: Venlo-Venray

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door ehombie » 22 nov 2023, 17:21

er zijn tools om jouw probleem in kaart te brengen, google maar eens op "pico NVH analysis" echter hier hangt in diverse opzichten nog wat onzekerheden aan vast zoals.
-kosten/baten
-theorie
-Werkt het ook echt...?

Wil ook niet romantiseren dat alles te diagnosticeren is....maar meten is wel weten. Waarnemingen/geluiden tijdens test ritten gecombineerd met wat proefjes zijn ook de basis om e.a. in kaart te brengen. Maar ja...met 140 km/h kun je niet onder de auto kijken. (ook dat kan wel weer met camera's .....heb ik gezien)

Ik zit/zat wel op een punt om me hierin hobby matig in te verdiepen....maar dat wordt een andere discussie.

Ja die xdrive....het is wel een extra variabele voor jouw vraag/probleem. Wat marcF11 ook aangeeft.

Het kan net zo goed een transfercase of een diff zijn welke gaat resoneren bij die snelheid....of een andere onderdeel.
HANDIG in onderhoud, kleine reparaties, coderingen en evt diagnose.
Alles gaat gepaard met tijd, kennis en beschikbare informatie en/of middelen...een glazenbol heb ik niet
E61 523i LCI verkocht

SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 23 nov 2023, 10:41

M.a.w. ook met de juiste meetapparatuur (NVM analyse) gaat het moeilijk worden om de exacte oorzaak van dit probleem te vinden?

met een beetje pech kan de halve xDrive voor uit elkaar gehaald worden dus, dat gaat een vermogen kosten denk ik...

ik ben dus gewoon de sjaak? ;-)

SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 15 mar 2024, 18:35

Even een update:

* Wielen opnieuw laten balanceren bij een specialist, 2 van de 4 hadden een 'hoogteslag' die is er grotendeels uit gehaald door de banden er opnieuw op te leggen wat bij te trimmen. Maar het probleem blijft.

* Diagnose specialist ernaar laten kijken. Hem viel op dat er een lichte radiale speling was tussen de aandrijfas en de homokineet rechts voor. Ook een lichte radiale speling op de aandrijfas links voor, maar niet met de homokineet, maar in naar het differentieel. Maar hij wist niet zeker of dit het probleem ook was.

S.michaael
Berichten: 3
Lid geworden op: 08 jan 2025, 21:12

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door S.michaael » 08 jan 2025, 21:17

Goedenavond, bent u nog er achter gekomen wat het probleem was?

SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 09 jan 2025, 06:55

Nee, ik heb de auto terug ingeruild bij de dealer waar ik hem gekocht had.

Ik vermoed dat het een kapotte tussenbak was, en dat dit kwam door dat er een breedset onder gelegd is. Of door de hoogteslag op 2 van de 4 banden.

S.michaael
Berichten: 3
Lid geworden op: 08 jan 2025, 21:12

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door S.michaael » 09 jan 2025, 10:00

Oké, ik heb zelf een soort gelijk probleem. Alleen de tussen bak is al een keer gereviseerd dus mijn vermoeden is dat het probleem daar niet in zit. Ik
Heb ook het idee dat het specifiek van achter komt.
Misschien toch de cardan as naar achter dan. Voor alsnog vriendelijk dank voor je reactie

S.michaael
Berichten: 3
Lid geworden op: 08 jan 2025, 21:12

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door S.michaael » 09 jan 2025, 10:01

Had zelf ook vermoeden dat het van mijn banden af kwam, deze heb ik ook gewisseld met mijn winter set en dit lost het probleem ook niet op

PB3800NL
Berichten: 2
Lid geworden op: 07 dec 2025, 14:12

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door PB3800NL » 07 dec 2025, 22:15

Voor wie dit soort klachten heeft: laat ook eens opmeten hoeveel de motorsteunen ingezakt zijn. Ik had soortgelijke klachten en nadat banden vervangen waren en onderstel volledig gecontroleerd was, was er nog steeds eea waarneembaar. Zat niet in de cardanas, ook die is gecontroleerd. Toen heb ik gevraagd om de motorsteunen te controleren, deze zaten na 6 jaar en 120.000km op de grens. Vroeg, maar ja, kost ook de wereld niet. Dus, motorsteunen vervangen, dit was een wereld van verschil! Ik heb nu een verschrikkelijk soepele, stille en trillingsvrije G31!

SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 08 dec 2025, 07:15

Ik kwam onlangs een YouTube filmpje tegen, waarbij iemand exact hetzelfde probleem had. De monteur had na analyse geconcludeerd dat de "hardy-schijf" die in de kardan as zit, deze trillingen veroorzaakt.

Blijkbaar worden die dingen in de fabriek gekalibreerd en kun je die enkel als compleet onderdeel kopen.

https://youtu.be/QMZsBkVcmDA?si=VUGKo3WGW0SboZvW

Toink
Berichten: 420
Lid geworden op: 16 jun 2012, 21:58

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door Toink » 08 dec 2025, 15:35

Mijn hardyschijf is ook vervangen bij Carrec. Ik had heel lichte trillingen. Uiteindelijk bleek bij controle ook dat een achtervelg ietwat krom was, dit is ook meteen opgelost omdat Carrec hiervoor zelf de apparatuur in huis heeft.

SlimSjakie
Berichten: 17
Lid geworden op: 13 okt 2013, 18:05

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door SlimSjakie » 08 dec 2025, 16:24

Afbeelding

Gebruikersavatar
Marcel535i
Berichten: 255
Lid geworden op: 25 nov 2014, 22:58
Locatie: Eindhoven omg.

Re: Brommend geluid en getril bij 140+

Bericht door Marcel535i » 11 dec 2025, 14:09

De problemen die ik met de F10 gehad heb was bij lagere snelheid +/- 80-90 KM/u
Dat was toen cardan as vervangen nadat de hardy schijf vervangen was.
Ik zou bij 140+ eerder denken aan iets met de wielen, misschien zelfs een lager.
Je moet de snelheid zien te relateren aan het aantal omwentelingen aan de frequentie van het geluid.
Dan moet het verhaal kloppen anders ligt het toch aan iets anders.
I was Born to Move Wild .... BMW

Plaats reactie

Terug naar “BMW 5 Serie (G30 / G31) Techniek”