Uitlaat M2 Competition

Nieuw op het forum? Stel jezelf even voor
MeandmyM2
Berichten: 1
Lid geworden op: 24 okt 2025, 17:59

Uitlaat M2 Competition

Bericht door MeandmyM2 » 24 okt 2025, 18:31

:zwaai:
Hallo allemaal,
Mijn naam is Peter en ik heb pas een M2 Competition gekocht uit 2018.
Hij is verlaagd wat er fraai uitziet en lekker strak rijdt, maar ik schaaf dus wel regelmatig over een drempel of woonerf.
De uitlaat heeft een catloze downpipe én het partikelfilter is ook verwijderd.
Dus een strakke auto met een paar pk extra (is er iemand die weet hoeveel pk dat ongeveer scheelt?).
Vraag 1: wat gebeurt er als je de 2 middendempers weghaalt, want dat is waar hij schaaft.
Scheelt dat erg veel in het lawaai?
Ik weet dat er veel mensen houden van een luide uitlaat.
Ik hoor daar niet bij, ik hou van een erg sportieve auto, maar qua geluid ben ik geen fan van het enorme geknal oftewel de pops en bangs. Dat schijn je overigens weg te kunnen laten coderen.
Dat zou ik graag willen want hoewel ik nu met de auto in Efficiënt prima kan leven (alleen de koude start is dan lawaaierig, maar dat duurt maar een minuut) vind ik hem in Sort of Sport+ veel te lawaaierig. Dus als je dan nog die 2 middendempers verwijdert wordt het wel erg veel kabaal.
Vraag 2: wie heeft een oplossing voor het schaven en wie heeft er suggesties voor of ervaring met het weg coderen van het geluid in Sport en Sport+ ?
De auto op originele veren terugzetten zou niet mijn favoriete optie zijn omdat dat de auto minder sportief laat rijden en ogen.
Alvast bedankt iedereen voor het meedenken

Gebruikersavatar
Source
Berichten: 2985
Lid geworden op: 22 apr 2014, 13:30
Locatie: Rotterdam

Re: Uitlaat M2 Competition

Bericht door Source » 05 nov 2025, 09:20

1) Dat gaat nog meer herrie maken
2) Er is een reden waarom bij sport en sport+ de kleppen in de uitlaat open gaan. De motor moet zijn gassen kwijt. Je kan ze permanent dicht zetten maar dan moet je ook niet verbaast zijn over mogelijke problemen op de lange termijn.

Ik denk dat je auto echt te laag ligt. Enige optie is verhogen.
|| Independent Software engineer @ SEE IT Consultancy ||

Plaats reactie

Terug naar “Stel jezelf voor”